Täiendused kaardimängus Tuhat

Loetud 207 kasutaja poolt

MeikopVint.ee asutaja 2015-01-29T15:40:38+02:00
Olen kuulnud mitmeid ettepanekuid, kuidas tuhandet võiks parandada: pimepakkumised, roomamised, esimene pakkuja võiks saada oma panust tõsta kui teised passivad jne.

Kõike on võimalik realiseerida. Lugege läbi http://www.pagat.com/marriage/1000.html ja näete, et täiendusi võib olla umbes 50.

Iga muudatuse puhul aga peaks mõtlema:
1) Kas see muudab mängu põnevamaks või muutub lihtsalt mängimise/pakkumise strateegia
2) Kas suureneb skilli osakaal või suureneb hoopis õnne osakaal. Tuletan meelde, et meie puhul on tegemist ikkagi mõttespordi portaaliga.

Näiteks pimepakkumise ja roomamise puhul tundub mulle, et õnne osakaal suureneb. Aga mul ei pruugi õigus olla - võime vaielda :)

Kui kellelgi on konkreetseid ettepanekuid siis palun need siia foorumisse kirja panna koos põhjendustega (vaata kahte välja toodud punkti).

Teiste ettepanekuid saate siinsamas foorumis laikida.
MeikopVint.ee asutaja 2015-01-29T15:40:59+02:00
Mina alustan:
Ettepanek - kui kasutajal on vähem kui -150 punkti ei saa ta enam pakkuda
1) Kui mõni aferist pakub kogu aeg 120 ja on juba -500 peal, muutub mäng liiga pikaks ja takistab teistel mängida.
2) Skilli osakaal suureneb - kasutajad mõtlevad oma pakkumised enne läbi kui 120 pidevalt lajatavad.
Tiina-1 2015-01-29T16:43:30+02:00
esimene pakkuja võiks saada oma panust tõsta küll,kui teised passivad :)
hawkbrow 2015-01-29T17:08:45+02:00
1) pakkumine võiks alata 80-st, mitte 60-st. Inglisekeelsetes reeglites on algpakkumine koguni 100, mis on küll selgelt liiga palju, aga 60 on jälle liiga vähe;
2) roomamine võiks siiski olla. See suurendab tõesti mingil määral õnnefaktorit, aga teeb mängu huvitavamaks ja nõuab nii roomajalt kui tema vastastelt teatud situatsioonides psühholoogilist kavaldamist ja analüütilist mõtlemist. Näiteks olukordades, kus ka õnnestunud roomamine ei pruugi tagada väljamängu, on roomaja vastu mängijate vaja otsustada, kas üldse proovida esimest tihi võtta või mitte;
3) pimepakkumist ei poolda, see suurendab tõesti üksnes õnnefaktorit;
4) panuse tõstmisega pärast teiste mängijate "passi" on nii ja naa. Ühelt poolt võimaldab see pakkujal analüüsida, milline on tema kaartidega maksimaalne väljamäng, teiselt poolt kaob ära osa (pokkerile sarnaneva) pakkumisstrateegia võlust. Tekkis mõte, et kaaluda võiks vahepealset varianti, mille puhul oma pakkumist saab tõsta üksnes mängija, kes tegi sundalgpakkumise, millele kohe järgnesid teiste mängijate "passid".
dana 2015-01-29T21:58:14+02:00
Roomamine -

Kui sul on mängu alguses üks paar(vöi mitu paari)ja ässa ei ole, ei saa sa ju tihi võtta, et trumpi teha. Sellise asja leevendamiseks on välja mõeldud variant, et kõik mängijad panevad lehe lauale tagurpidi ja kes paneb sinu kaardist suurema (siin arvestatakse ka masti), on selle tihi omale saanud.Siin tekib lootus, et saad omale tihi ilma ässa omamata ja seda nimetataksegi "roomamiseks"
rong 2015-02-03T14:26:42+02:00
Olles tuhandet lapsepõlves päris palju mänginud ja vaagides siin toimuvat tuleb tunnistada, et teatud elementide puudulikus ei ole see mäng põnev, vaid lihtsalt üks mäng kus kaarte laotakse. Minu ettepanekud oleks järgnevad:

1. Kuna see mäng on praegu suhteliselt pikale veniv, võiks viia viimase pakkumise summa 880-le, nii peaks olema ka reeglites.
2. Roomamine on kindlasti hädavajalik
3. Samuti kolme keskmise kaardi müügivõimalus, mis kiirendab mängu oluliselt, kuna siis vähenevad ka 60 panuse tegemised, kuna on põhjust riskida. Ja ka strateegia muutub oluliselt/võid osta, aga ei pea seda tegema.
4.Samuti väga oluline on kahe kaardi käest ära andmine, ehk minu valida oleks kumbale kumb kaart anda...ka see on strateegia üks osa.
MeikopVint.ee asutaja 2015-02-03T14:41:19+02:00
[i]postitas rong[/i]
4.Samuti väga oluline on kahe kaardi käest ära andmine, ehk minu valida oleks kumbale kumb kaart anda...ka see on strateegia üks osa.

Kaarte antakse ka hetkel ja laua kõrval on näha, kellele parasjagu pead andma.

MeikopVint.ee asutaja 2015-02-03T14:50:27+02:00
Tegin muudatusettepanekute gallupi - vaatame, milliseid muudatusi kasutajad soovivad.

Ootame 100 kasutaja vastused ära ja siis vaatame, mis ette võtame.
tennispall 2015-02-04T17:07:29+02:00
pakun et mäng võiks kesta nt 500-1000 punkti (laua looja saaks seda valida?)
kämby 2015-02-08T11:34:47+02:00
minu arust peaks 4 üheksat käes olema enne 1 käigu käimist mis annaks ka sada punkti...ja usun et see muudasks ka mängu huvitavamaks ja mingil määral ka tuhandete mängu lühemaks.mida arvate ???

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele