Online ristsõnad vindis

Loetud 316 kasutaja poolt

MeikopVint.ee asutaja 2015-10-02T09:51:36+03:00
Tere,

Postimehes oli online-ristsõna eile lahendada. Lahendasin ära, päris äge oli.

Oleks vist päris lahe kui ka Vindis oleks online-ristsõnade lahendamise võimalus:

Oleks eraldi mänguruum, kus igaüks saab üksi lahendada, saab live's teiste lahendamist vaadata jms.
Lisaks muidugi igaõhtused turniirid, kus oma reitingut saad tõsta: Kõik saavad sama ristsõna ette ja kes kiiremini lahendab, võidab (reitingusüsteem sarnaselt sudokuga).

Kõik muu on tehiniliselt teostatav kuid kust võtta ristsõnu vindi andmebaasi? Kas kuskil on digitaalselt olemas andmebaas, kust neid umbes 100 000 tükki tõmmata?

Kui neid kuskilt tõmmata ei saa, tuleb teha ristsõnade sisestamise / koostamise funktsionaalsus. Ristsõnad tuleb vist eraldi vindi jaoks koostada - näiteks 15x15 suurus. Kuid kes neid koostama hakkab? See inimene tahab kindlasti selle töö eest ka mingit tasu. Kas siis muuta ristsõnade lahendamine võimalikuks ainult VIP kasutajatele et sealt ristsõnade sisestajale tasu maksta?

Kui teha ükshaaval-sisestamise lahendus siis tõenäoliselt hakkabki see nii välja nägema, et ühe päeva jooksul tekib vinti üks uus ristsõna, mida õhtusel turniiril kõik lahendavad. Mänguruumis saab siis lahendada juba eelnevalt sisestatud ristsõnu.

Erinevvad mõtted on teretulnud.

Marten
egoo 2015-10-02T12:16:59+03:00
Hea mõte.Tuli selline mõte,et kui keegi kasutajatest viitsib ristsõna koostada,saab selle eest VIP staatust.Nt 1 ristsõna 1 päev VIPi.
Setu 2015-10-02T13:23:08+03:00
Mõnes mõttes erineb ristsõnade lahendamine ikkagi sudokude lahendamisest. Esiteks peab jälgima, et oleks tagatud ainuõige lahenduse olemasolu. Kui neljatähelise küsitava sõna teine täht ei ristu teiste sõnadega ja küsitakse puust eset, siis on õiged nii "kapp" kui ka "kepp". Teiseks, ristsõnade lahendamise võistlustel selgitab võitja kombinatsioon lahendamise kiirusest ja õigest lahendusest. Teisisõnu, saab lahenduse ära anda ka siis, kui lõpuni pole lahendatud. Sudokus seda ei tehta. Küllap erisusi on veel, mida tuleks silmas pidada. Võin abi pakkuda nt proovilahendajana.
MeikopVint.ee asutaja 2015-10-03T20:45:16+03:00
Sain kontakti Ristiku peatoimetajaga ja üritame leida võimalusi koostööks. Ühesõnaga - uitmõttest saab äkki isegi asja:)
sten90 2015-10-08T14:53:40+03:00
jaa oleks ka käpp pelama muidu mõtemänge ei pela aga kirglik ristsõnade lahendaja olen küll :D
MrQb 2015-10-11T11:56:45+03:00
Võimalik, et saab ka asja Su kontaktidest Ristikuga,kuigi ma mõne aspekti tõttu selles veidi kahtlen.

PM ristsõnadega on hetkel seotud Enno Faster/Ragistaja ja online ristsõnade tekkimine on eelkõige selle tulemus, et PM tegi uue ristsõna- ja sudokulepingu temaga - enne seal olnud Ristiku asemel. Ristik Postimehele online ristsõnu ei teinud.
Enne Postimeest oli lehtedest vähemalt oma kümmekond aastat väike igapäevane online ristsõna Õhtulehes, mida koostasin ja vormistasin mina isiklikult.
Paar kuud tagasi hakkas Õhtulehe pisiristsõnu tegema just Ristik, väidetavalt soodsamalt.
Algul nad üritasid ka online-ristsõnaga jätkata, kuid see kadus üsna kiiresti. Ristik on kunagi proovinud ka onlinega Delfis ja samuti lõppes see kiiresti.

Minu arust ei saa Ristik lihtsalt online-ristsõnadega hakkama. Miks, ei tea.

Muus osas, mis puudutab tehnilist osa, siis seni on Eestis kasutatud online jaoks Crossword Compilerit, mis kasutab omakorda JScripti (varasem java-applet on nüüd turvakahtlustuse tõttu ebapopp) ja selles mõttes, kui te tahate ise koostada ja ristsõna üles panna, siis pole teil vaja niivõrd Ristikut, vaid oma koostajat ja seda programmi -
maksab see ca 50 USD/EUR.
Ise võib ka teha - aga esialgu tuleb see kindlasti ajamahukam/ebatöökindlam. Eestis proovis seda 2000 alguses teha R-klubi. Väljanägemine oli ehk kohmakam, samas sai pidada võistlusi.
Ilmselt saab ka Compileri online versiooni kohandada võistlemiseks, sest on täiesti olemas ajamõõdufunktsioon ja programm saab aru õigetest/valedest sisestatud tähtedest.
Aga eks ka see sättimine nõuab programmeerimisoskust.

Mis puudutab ristsõna-digibaase, siis neid meil vaevalt et on.. Ma ise olen näiteks vilets hoiustaja ja kuigi peaks mul
olemuslikult ehk olemas olema kõik kunagi ÕL-ile koostatud 10×10 ristsõnad, siis on selle aja jooksul ikkagi arvuteid katki läinud ja muudki juhtunud. Ei kujuta isegi ette, palju ja millises formaadis ma ise kokku kraabiks ja mul on arvatavasti just ÕL-pisiristsõnade tegemise tõttu suurim online-sõnade baas siinmail. Aga 100 000 on ulme. Number on ikkagi tuhandetes.

Compileriga saab teha muidugi ka muud tüüpi mõistatusi, peale otseste ristsõnade:

http://paremalla.ee/crypto00.html
Veidi PM-st erinevad compileriga tehtavad variandid:
nooltega skandi: http://www.paremalla.ee/on.html
"küsimused ristsõna kõrval" - http://www.paremalla.ee

Jutt kisub pikaks ja see on halb, aga vastan, kui oskan igasugustele võimalikele küsimustele.

Marek Kuub/«Paremale ja Alla»
MeikopVint.ee asutaja 2015-10-12T15:34:34+03:00
Tere,

Huvitavad mõtted.

Ma ise olen tänaseks asja nii kaugele mõelnud, et kui ristsõnad ette võtame siis teeme seda järgmiselt:

1) Teeme 10x10 ristsõnad

2) Me teeme vinti ristsõna sisestamise võimaluse, salvestame ristsõnad vindi andmebaasi

3) Lahendamise koha pealt integreerime ristsõnade lahendamise vint.ee mänguruumi (et saaks lahendada üksi, pidada duelle ja osaleda turniiridel)

4) Iga päev peaks meil olema vähemalt üks uus ristsõna andmebaasis, mida keegi veel lahendanud ei ole. Küsimus on, kes selle ühe sinna iga päev sisestab. Teoreetiline võimalus on otsida välja vanad õhtulehed ja sealt ristsõnad meile käsitsi sisestada? Nagu egoo välja pakkus, võiks anda ristsõnade sisestamise kasutajatele. Meil ei oleks probleemi anda ka üks nädal tasuta VIP staatust iga sisestatud ristsõna puhul. Küsimust tekitab sellisel juhul kvaliteet - kui iga suvaline kasutaja saab ristsõna sisestada siis kes garanteerib et see on üheselt lahenduv ja piisavalt raske? Parem oleks kui keegi asjatundja selle enda peale võtaks.

5) Seda ühte uut ristsõna saab iga õhtu turniiril lahendada.

6) Üksi lahendatakse mänguruumis neid ristsõnu, mida on turniiril juba lahendatud aga mida see konkreetne kasutaja veel lahendanud ei ole

7) Duellide puhul ei tohi kumbki kasutja olla seda ristsõna lahendanud.





MrQb 2015-10-15T14:41:43+03:00
samuti tervitades,

ma saan omalt poolt lisada seda, et ise oleks
vägagi huvitatud sellest, kui loodaks mingi platvorm,
mis võimaldaks esitada online-ristsõnu ning lisaks
ka lahendajat hinnata. Kui te seda tegema asute, võin
ja saan loodetavasti abiks olla. Praegu kasutatavatel on
küllaldaselt vigu, mis eelkõige põhinevad sellel, et
on Briti toode ja nende tavaristsõnad erinevad meie omadest.

Kui siinsetel tegijatel on küllaldaselt oskusi selline platvorm luua,
siis mingit ristsõna- puudust ei saa teil
siin vint.ee-s küll olema.
Spetsiifilisem jutt ajaks foorumis ehk lugejate pea
valutama, mis nõuetele vastav nii lahendaja kui koostaja poolt
võiks see asjake olla, seda arutaks juba konkreetsemalt ja
võimalike tegijatega.

M. Kuub/«PjaA»
MeikopVint.ee asutaja 2016-03-30T12:05:43+03:00
Tundub, et online ristsõnad on järgmine asi, mille ette võtame.

Tekkis mõte lahendada see nii:

1) Anname huvitatud kasutajatele võimalusi küsimusi-vastuseid andmebaasis sisestada, loomulikult tasume vaeva eest. Ehk põhimõtteliselt peaksid huvilised ette võtma lahendatud ristsõnad ning siis hakkama meile infot sisestama

2) Meie teeme ristsõnade generaatori, mis suudab küsimustest-vastustest koostada juhusliku ristsõna.

Sellel generaatoril on mõte ainult siis kui meil eksisteerib andmebaas vähemalt paari tuhande küsimuse-vastusega.

Kui on kasutajaid, kes punktist 1 on huvitatud, võivad meile sellest teada anda!
Mets58 2016-04-19T10:23:35+03:00
Ajalehtedes, ajakirjades ja ristsõnaväljaannetes avaldatud ristsõnad on kaitstud autoriõiguse seadusega - ärge seda unustage, sest muidu võib suur jama tulla.

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele