Tasulised kaardimängude turniirid

Loetud 155 kasutaja poolt

MeikopVint.ee asutaja 2016-03-25T14:29:35+02:00
Tere,

Kas keegi on huvitatud turniiridest, kus sissemakse on näiteks 5 krediiti ning turniiri auhinnafond läheb esikolmikule jagamisele?
Setu 2016-03-25T16:44:47+02:00
Kas see hasartmänguks ei kisu, mis on meil seadusega reguleeritud?
MeikopVint.ee asutaja 2016-03-25T22:50:28+02:00
Olen hasartmängu seadust lugenud korduvalt, seal on oluline osa:

Hasartmäng on mäng, mis vastab kõigile järgmistele tunnustele:
1) mängus osalemise tingimuseks on mängija poolt panuse tegemine;
2) mängu tulemusel võib mängija saada võidu;
3) mängu tulemus määratakse osaliselt või täielikult juhuslikkusel põhineva tegevusega või see sõltub eelnevalt mitteteadaoleva sündmuse toimumisest.

1) jah, panus on olemas

2) Vindis on võiduks krediit, mida omakorda rahaks enam teha ei saa. Samas on seal seaduses kirjas Võit on käesoleva seaduse tähenduses hasartmängu tulemusena saadud mängija õigus omandada raha või muu hüve, millel on rahaliselt hinnatav väärtus.. Vint.ee krediidil on rahaliselt hinnatav väärtus.

3) Sellega on ka põnev lugu. Küünte, podkidnoiga ja tuhandega on asi selge - seal tuleb maast kaarte, mida sa ei tea (juhuslikus on olemas). Mis on aga juhuslik turniiribridžis ja seega turniirisaskus? Kas vastaste lollus või hea mäng on juhuslikkus? Sama võiks siis öelda ka malepartii kohta - vastane eksis. Kas Saskus esimesena välja käidud kaart on selle seaduse kontekstis[i]mitteteadaoleva sündmuse toimumine[/i]?

Kes midagi arvab?
artsan 2016-03-25T23:09:21+02:00
Eestis toimuvatel maleturniiridel on osavõtumaks ja ka rahalised auhinnad.Kas seda võib ka kaardimängudes rakendada ei tea.
Mets58 2016-03-25T23:17:37+02:00
Kätte tulevate kaartidega määratakse osaliselt või täielikult mängu tulemus - küsi parem tarkadelt juristidest sõpradelt nõu
Mets58 2016-03-25T23:20:24+02:00
Maleturniiridel tuleb rahalistelt auhindadelt tulumaks kinni pidada ja riigieelarvesse kanda
MeikopVint.ee asutaja 2016-03-25T23:33:35+02:00
[i]postitas Mets58[/i]
Kätte tulevate kaartidega määratakse osaliselt või täielikult mängu tulemus - küsi parem tarkadelt juristidest sõpradelt nõu


See ei kehti turniiribridži ja turniirisasku puhul?
cauchy 2016-03-26T08:16:00+02:00
3) Turniirisaskus või turniiribridžis kindlasti määratakse tulemus osaliselt juhuslikkusel põhineva tegevusega. Mängija ei tea otsustamise hetkel teiste kaarte, seega ülejäänud mängijate kaardid ongi tema jaoks juhuslikud. Osaline info on tal kaartidest olemas pakkumise ning eelnevate käikude näol.

Males on mängijal olemas täielik info. Seega tegevus ei põhine juhuslikkusel. See ei välista et tegevus ise oleks juhuslik.

2) Kuidas hinnata kauba väärtust, mida saab osta, aga mitte müüa? Mis on Vint.ee krediidi rahaliselt hinnatav väärtus? Minu arvates on see väärtus küll olemas, aga see on võrdne nulliga. Oletame, et mul on 1000000000 krediiti. Kas ma siis olen miljonär?
cauchy 2016-03-26T08:26:01+02:00
3) "Juhuslikkusel põhinevat tegevust" võib muidugi ka teisiti mõista. Kaartide jagamine mängijatele põhineb juhuslikkusel (nt saskus/podkidnois jne). Heade kaartidega mängijal on eelis. Samas Turniirisaskus jagatakse mängijatele samad kaardid. Tulemust ennast sellega ei määrata, isegi osaliselt mitte, sest head kaardid ei anna mingit eelist.

Hea, et ma jurist ei ole. See sõnaväänamine tundub üsna keeruline :)
bacco 2016-03-26T11:49:33+02:00
Kui sa said nii palju krediiti( 1000000000
) osta oled järelikult miljonär:DDD
[i]postitas cauchy[/i]
3) Turniirisaskus või turniiribridžis kindlasti määratakse tulemus osaliselt juhuslikkusel põhineva tegevusega. Mängija ei tea otsustamise hetkel teiste kaarte, seega ülejäänud mängijate kaardid ongi tema jaoks juhuslikud. Osaline info on tal kaartidest olemas pakkumise ning eelnevate käikude näol.

Males on mängijal olemas täielik info. Seega tegevus ei põhine juhuslikkusel. See ei välista et tegevus ise oleks juhuslik.

2) Kuidas hinnata kauba väärtust, mida saab osta, aga mitte müüa? Mis on Vint.ee krediidi rahaliselt hinnatav väärtus? Minu arvates on see väärtus küll olemas, aga see on võrdne nulliga. Oletame, et mul on 1000000000 krediiti. Kas ma siis olen miljonär?

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele