Tiit Vunk tuli 6. korda Eesti meistriks sudokute lahendamises

Loetud 98 kasutaja poolt

MeikopVint.ee asutaja 2016-03-07T14:09:33+02:00
Tere,

Laupäeval, 05.03.2016 toimusid Paides 10. Eesti meistrivõistlused sudokute lahendamises.

Edukaim oli taaskord Vint.ee kaasasutaja Tiit Vunk, kes omab hetkel sellel alal ka maailmas kõrget 2. kohta.

Võistlus koosnes tavapäraselt kolmest osast – valiklahendamine, sprint ja finaal. Finaali pääsesid kahe esimese vooru kuus parimat lahendajat.

Finalistidele anti aja peale lahendada neli ülesannet. Enne iga järgmise sudoku kallale asumist kontrollis kohtunik lahendi ära. Õige lahenduse korral liikus võistleja edasi järgmise ülesandelaua juurde. Kõige aeglasem võistleja langes iga uue ülesande juures välja kuni jäid järele viimased kolm lahendajat. Kes esimesena lõpetas, oli võitja.

Meistrivõistluste teiseks tuli mullune pronks Ragnar Kruberg, kolmas oli mullune neljas Villem Mesila. Parima naisena sai 4. koha Kertu Luht. Seenioride arvestuse parim oli aastase vaheaja järel taas Alar Heinaste. Kokku osales võistlustel 36 lahendajat üle Eesti.

Hea meel on tõdeda, et 10 parimat sudokulahendajat Eestis lahendavad aktiivselt sudokusid ka portaalis Vint.ee!

Võistluste neljale paremale tehakse ettepanek osaleda sudokute lahendamise maailmameistrivõistlustel, mis toimuvad oktoobrikuus Slovakkia pealinnas Bratislavas.

Meistrivõistluseid korraldas AS Kuma koostöös Eesti Mälumänguliidu, Conceptis Puzzles Ltd ja World Puzzle Federationiga.
driv4r 2016-03-07T18:53:22+02:00
Meikop, tegu oli 11. eestikatega! ;p

Minupoolsed suured õnnitlused TiiDule võidu puhul ja natuke väiksemad Krubile ning Estile top 3-e tulemuste puhul!!! Mimm pani ka isegi paremini, kui oodata võis (y)

Ise lõpetasin vähese harjutamise pealt võistlustulle minnes tihedas konkurentsis korraliku 20. kohaga. Kusjuures tegin enda punktirekordi! Varasemalt olen korra siiski veidi kõrgema koha saanud ;)
raidop 2016-03-07T19:44:54+02:00
Panen siia esimesed 15 vindi nimedega,enamus muidugi teab,aga ehk on keegi kellel huvitav teada.
AlQaholic 2016-03-07T19:54:59+02:00
Kuskil terve tabel ka on? Käisin küll ise ka kohal, aga nüüd oleks huvitav süvenumalt vaadata.