Mõttespordi viievõistluse Eesti MV-l jagasid esikohta Kuno Kolk ja Georg-Romet Topkin

Leggi da 26 utenti

antsAllenatore 2018-11-04T19:38:13+02:00
Tallinnas, Huvikeskuses Kullo võisteldi nädalavahetusel Mõttespordi individuaalsetel Eesti meistrivõistlustel. Nagu ka eelmisel aastal, kuulusid kavasse sudoku, male, kabe, gomoku ning "Lines of Action".
Kuigi eemale jäid seekord Londonis, mõttespordi viievõistluse MM-i medalimehed - Martin Hõbemägi ja Andres Kuusk, tegid kaasa samuti Londonis karastuse saanud Georg-Romet, Kuno Kolk ja Markus Ikla. Lisaks võis medalipretendentideks pidada mõttespordi olümpiaadidel pidevalt mehetegusid tegevaid Ardi Raagi ja Karl-Ustav Kõlarit.
Lõpuks kogusid Kuno ja Georg võrdselt 153 kohapunkti, olles kumbki saanud 2 alavõitu ning 1 teise koha. Lisaks sai Kuno 3. ja 6., Georg aga kaks 4. kohta. Et Kunol oli pea kõigi võrdsete üldnäitajate juures paremuselt neljas ala kõrgema kohaga, siis läks meistritiitel siiski talle.
Kolmas oli Ardi Raag 145 kohapunktiga.
Eraldi aladest - sudoku alavõidu sai Kuno (väljaspool arvestust kaasa teinud Anna-Brigita Topkin sai sudoku MM-ks treenides siiski selgelt parema aja), male võitis Ardi, kabe ja gomoku Georg ning LOA taas Kuno.

Kuigi erinevaid alasid mängis kokku 38 võistlejat, tegi kogu programmi kaasa siiski vaid 7 mängijat. Õnneks on väga menukas olnud paaride viievõistlus, mis toimub suviti Karepal. Teada on juba ka järgmise Eesti MV toimumisaeg - 6.-7.07. 2019