Mõttespordi olümpiaad 2018/2019 - Koondtulemused

47 хэрэглэгч унших

MeikopVint.ee үүсгэн байгуулагч 2019-03-25T19:33:05+02:00
Tere,

Lõppenud on läbi aegade osavõtjaterohkeim mõttespordi olümpiaad - sellel aastal osales võistlusel 1076 õpilast 70-st koolist.
Enim osalejaid (52) oli Tallinna Reaalkoolist.

Teeme kokkuvõtte koondtulemustest vanusegruppide lõikes.
Lisaks - kuna viimastel aastatel on mitu kooli küsinud ka koondtulemusi koolide arvestuses, arvutasime ka need kokku - sellel aastal veel mitteametlikuna kuid kes teab - ehk anname juba järgmisel aastal välja ka vastava karika parimale koolile.

Algkool
Kõikidel aladel osales 82 õpilast, mida on 12 õpilast rohkem kui eelmisel aastal.
Parimaks mõttesportlaseks algkooli astmes krooniti Hendrik Tambla Tallinna Reaalkoolist, kogudes 1003 punkti.
934 punktiga saavutas teise koha Sebastian Suppi Tallinna Kesklinna Põhikoolist ning 898 punktiga tuli kolmandale kohale Jasper Vähk Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist.

Koolide arvestuses teenis enim punkte (viie parima õpilase punktide summana) Tallinna Kesklinna Põhikool.

Põhikool
Kõikidel aladel osales 91 õpilast.
Parimaks mõttesportlaseks krooniti Ardi Raag Tallinna Reaalkoolist, kes kogus nelja ala kokkuvõttes 1078 punkti.
Teise koha (1025 punktiga) saavutas Albert Pedmanson Rakvere Waldorfkoolist ning kolmanda koha saavutas Karl-Ustav Kõlar Tallinna Reaalkoolist, kogudes 993 punkti.
Enim punkte koolide arvestuses teenis Tallinna Reaalkool.

On eraldi märkimisväärne, et ei algkooli ega ka põhikooli esikolmikust ei võitnud keegi ühtegi ala eraldi - oldi ühtlaselt stabiilne (ja edukas) kõikidel neljal alal.

Gümnaasium
Kõikidel aladel osales 26 õpilast.
Gomoku alavõidu ja 1082 punktiga tuli parimaks mõttesportlaseks Markus Hansson Pärnu Koidula Gümnaasiumist. Tore on veel fakt, et Markus on aktiivne vint.ee kasutaja olnud juba 8 aastat - kauem kui oleme mõttespordi olümpiaadi korraldanud!
Teise koha saavutas 1045 punktiga Martin Oja Nõo Reaalgümnaasiumist ning kolmanda koha saavutas Karl Henry Teär Saaremaa Ühisgümnaasiumist, kogudes 986 punkti.

Enim punkte koolide arvestuses teenis Saaremaa Ühisgümnaasium.

Parimaid mõttesportlasi autasustab medaliga Eesti Mõttespordi Liit.