menu_top
menu_bottom


Tiit Vunk on sudokute lahendamise maailmameister!

Loetud 127 kasutaja poolt

20:01 18.10.2016 Tiit Vunk on sudokute lahendamise maailmameister!
Meikop
Vint.ee asutaja

Postitusi: 3123
Slovakkias Bratislava lähedal Senecis toimuvatel Sudoku 11. maailmameistrivõistlustel võitis individuaalarvestuses kuldmedali eestlane Tiit Vunk!

Kahe lahendamist täis päeva kokkuvõttes pääsesid superfinaali neli parimat.
Tiit alustas finaali teiselt kohalt Jakub Ondroušeki (Tšehhi) järel ja tiitlikaitsja jaapanlase Kota Morinishi ning hiinlase Shiyu Cheni ees.

Esimese sudokuga suutis Ondroušek vahet Tiidu ees suurendada, kuid teise sudoku lahendamise lõpetasid mehed juba pea võrdselt ning edasi keegi enam Tiidule ohtlikuks ei saanudki. Seejuures oli Tiit ainuke, kes kõik finaali sudoku ajalimiidi sees ära lahendas.

Ondroušek tuli lõpuks teiseks ning Morinishi kolmandaks.

Tiit Vunk on varasematelt MM-idelt võitnud kaks hõbedat ja ühe pronksi - nüüd lõpuks tuli ka kauaoodatud kuld!


Päev tagasi võitis Tiit ka Sudoku GP ehk ta on sellel MM-il teinud kuldse duubli.

Kokku osaleb MM-il 8 eestlast, mis tähendab, et Eesti on esindatud nii A- kui ka B-koondisega.
Sudoku MM-il osaleb 214 lahendajat kolmekümnest riigist.

PS! Pool eesti koondisest alustas tõsisemalt sudokute lahendamist just Vindist. Seega on Tiit andnud Eesti mõttespordile enam kui "lihtsalt" suurepärane maailmameistri tiitel!
20:51 18.10.2016 Re: Tiit Vunk on sudokute lahendamise maailmameister!
JAAN555
Tavakasutaja

Postitusi: 4
Palju õnne!
16:59 21.10.2016 Re: Tiit Vunk on sudokute lahendamise maailmameister!
Krubi
Tavakasutaja

Postitusi: 166
Eesti meeskondade lõplikud kohad(ametlik/mitteametlik):

EST-A(11./15. - Eesti parim koht läbi aegade):

Tiit Vunk - 1./1.
Regina Vunk - 64./114.
Ragnar Kruberg - 70./122.
Kertu Luht - 80./140.

EST-B(-/41.):

Jaan Laks - -/123.
Allar Padari - -/143.
Taavi Piller - -/146.
Tauri Purk - -/165.

Kõik sel aastal Eesti koondisega MM-il osalejad on vint.ee kasutajad.
17:52 26.10.2016 Re: Tiit Vunk on sudokute lahendamise maailmameister!
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Kirjutan siia mõned mõtted seoses MM-iga. Püüan mõne postitusega anda ülevaate mis üldse toimus ja kuidas läks. Kuna mul tagasiteel läks pagas kaduma koos kõigi ülesannetega mida lahendasin, siis ootasin selle ära, et anda normaalne ülevaade võistlustest.

Seekord oli lisaks tavavõistlusele kavas ka võistlus nimega Tour de Senec, kus anti eriauhinnad välja parimale uustulnukale, sprinterile, mägironijale ja eelvoorude võitjale. See muutis päris paljude võistlustaktikat, kes soovisid nende eriauhindade poole püüelda.
Mina otseselt ühtegi eesmärgiks ei võtnud, aga sisimas soovisin ühe neist ära võita küll. Eesmärk oli lihtsalt võimalikult hästi teha ja üldjuhul eelistada ülesandeid, mis andis lisapunkte mägironijate arvestuses.

- Parim mägironija: Raskeimad ja kõige rohkem punkte andvad sudokud olid tähistatud väikeste lipukestega. Kes neid kõige rohkem lahendas, seda ootas parima mägironija tiitel.
- Parim sprinter: Kolm vooru, kus olid klassikalised sudokud, otsustasid parima sprinteri tiitli. Need on voorud, kus parimad lahendajad üldiselt enne aega ära lõpetavad ja boonuspunkte aja eest saavad.
18:00 26.10.2016 Voor 1
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 1 - Debuts

Voor sisaldas üsna vähetuntud sudoku variante, ajalimiit 40 minutit, kokku 14 sudokut. Igast variandist oli üks 9x9 ja üks 6x6 ülesanne. Alustasin 9x9 ülesannetest, kuna need andsid rohkem punkte ja aja lõppedes oleks võimalik kiiresti mõned väiksed ära teha. Kõige kallim ülesanne oli tähistatud mägironija lipuga.

Vooru suutsin saada valmis ca 25 sekundit enne aja lõppu, millega jäin jagama esikohta Lõuna Korea lahendaja Seungjae Kwakiga. Sisuliselt koduvõistlust tegev Jakub Ondroušek Tsehhist oli tugeval neljandal positsioonil, tegemata mõned 6x6 sudokud. Eelmine maailmameister Kota Morinishi Jaapanist ei suutnud lõpetada kõige kallimat ülesannet ja jäi seega juba esimese vooru järel üsna kaugele. Samas tegemist alles esimese vooruga ja midagi sellega ei otsustata. Kui meid Seungjaega välja arvata, siis olid esikümnes vaid Hiina, Tsehhi ja Jaapani lahendajad.
18:05 26.10.2016 Voor 2
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 2 - Classics

Tegemist klassikaliste sudokute vooruga. Ajalimiit 30 minutit, kokku 11 sudokut. See voor oli esimene voor parima sprinteri arvestuses.

Vooru suutsin lõpetada veidi rohkem kui 1 minut enne ajalimiidi lõppu ja pärast seda vooru olime endiselt Seungjae Kwakiga jagamas esikohta. Kolmandaks meie järel oli tõusnud Jakub Ondroušek, vahe temaga suurenes veelgi, sest suure tõenäosusega tal oli ühes sudokus viga sees - või tõesti ei jõudnud ta seda valmis. Täpselt sama saatus oli Kota Morinishil. Vooru suutis võita minule üllatuslikult hiinlanna Shiyu Chen 5 minutit enne ajalimiidi lõppu. Minu tulemus oli paremuselt 2-3. Kuna hiinlanna esimene voor oli üsna kehvake, siis hetke seisuga oli ta hoidmas 4. kohta ca 10% võrra väiksema punktiskooriga.
18:15 26.10.2016 Voor 3
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 3 - Assorted

Tegemist valikuga sudoku variantidest. Ajalimiit 70 minutit, kokku 16 sudokut. Kaks sudokut oli tähistatud lippudega, mille hulgas oli ka digital sudoku, mille lahendamine tekitas ilmselt paljudel kahtlusi, kuna tegemist üsna isepärase ja ebameeldiva ülesandega.

Kuna ma siiski mõtlesin mägironija ülesannete peale, siis läksin neid raskemaid lahendama ja suutsin ka seda edukalt teha. Samas oli selles voorus paar mulle ebameeldivat ülesannet, mis sisaldasid ka matemaatikat ja mis väga hästi ei sobi mulle. tegelikult oli neid matemaatikaülesandeid seal veel, aga enamus lahendasin ära. Seega 1 jäi tegemata, aga kuna kahes ülesandes suutsin ka vea sisse teha, siis kokkuvõttes jäi 3tk tegemata ja tulemuseks sellest voorust 7. koht - ilma veata oleks olnud 4.

Samas suutsid aga kõik ülesanded ära lahendada nii Kota kui Jakub täpselt vooru viimaseks minutiks. Nende hea etteaste järel oli Jakub liider 34 punktiga, mina teine ja Kota kolmas minust taga 29 punktiga. Seungjae Kwak langes neljandaks ja ülejäänud kaotasid mulle juba rohkem kui 100 punktiga. Esimene ots tabelist kubises endiselt Jaapani, Tsehhi ja Hiina lahendajatest.
18:23 26.10.2016 Voor 4
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 4 - Tredoku

See voor kujutas endast 60-st 3x3 kastist koosnevat 3D sudokut, mis olid omavahel suureks monstrumiks ühendatud. Ajalimiit 25 minutit. Tegemist sprinteri arvestuses olulise vooruga.

Suutsin ülesande ära lahendada rohkem 7 minutit enne aja lõppu. Sama suutis ka Kota ja Tsehhist pärit Klara Vytiskova. Jakub oli minuti võrra aeglasem. Seega sain Jakubile natuke lähemale ja ülejäänutest kaugemale ette.
18:30 26.10.2016 Voor 5
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 5 - Aliens

Tegemist vooruga, kus igas ülesandes tuli leida nn "võõrkeha", mis ei vasta antud sudoku reeglitele. Ajalimiit 35 minutit ja kokku 8 ülesannet. 2 kalleimat ülesannet olid tähistatud lipukesega.

Tegin mõned lihtsamad ära ja siis läksin lipukesega "liar killer sudokut" lahendama. Pärast mõningat katsetamist jõudsin järeldusele, et ma ei saa sellest ülesandest jagu ja otsustasin loobuda sellest. Lahendamata jäi ka teine lipukesega ülesanne ja vooru kokkuvõttes 19. koht. Jakub tegi aga kõik peale ühe odava ülesande ära ja sai sellest voorust 133 punkti rohkem kui mina ja lendas üldtabelis eest ära. Minuga sama saatust jagas Kota, kes sai ainult 9 punkti rohkem kui mina.

Vooru järel oli esikolmik sama: Jakub, mina, Kota ja kusjuures neljas ja viies koht ikkagi olid üle 100 punkti võrra tagapool vaatamata ebaõnnestunud voorule. Mõned peamised konkurendid tegid sama halvasti või halveminigi. Ainus suur võitja sellest voorust oli Jakub.

See oli hetk kus otsustasin, et ma põhimõtteliselt ei lähe mägironija tiitlit püüdma. Keskendun vaid nendele ülesannetele, mis mulle meeldivad ja püüan saada maksimaalsed võimalikud punktid, et saada hea lähtepositsioon võimalikus finaalis üldarvestuse võidu nimel.
18:40 26.10.2016 Voor 6
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 6 - Basics

Voor kaasnes 8-st tuntud variandist. Ajalimiit 35 minutit.
Konks oli selles, et tegelikult olid kõik sudokud disainitud seliselt, et nad tuli lahendada hoopis teise sudoku põhimõtteid kasutades. Näiteks oli diagonaalsudoku diagonaalidel kõik arvud antud ja seda tuli lahendada kui klassikalist. Killer sudoku summad olid kõik 45 ja seda tuli lahendada kui extra region sudokut... jne.
Ja üldse oli see voor üles ehitatud selliselt, et neid on võimalik lahendada vaid teades teatud põhimõttelisi lahendusvõtteid. Oluline oli mitte kasutada neid lahendusmeetodeid, milliste nimedega olid nad nimetatud.
Vooru viimane sudoku oli tähistatud lipukesega.

Segane jutt, aga suutsin vooru lõpetada 2 minutit enne aja lõppu (4-5 koht). Jakub oli 3 minutit kiirem, Kota kas tegi vea või jättis ühe tegemata. Punktid pärast vooru (Jakub 2694, mina 2507, Kota 2376). Neljandana sai Kotale väga lähedale hiinlanna Shiyu (2367p), kes selle vooru lõpetas võitjana 1 minut Jakubist kiirem. Järgmised omakorda üle 100 punkti maas.
18:49 26.10.2016 Voor 7
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 7 - Spoilers

Avapäeva viimase individuaalvooru lõpetas voor, mis koosnes 12-st sudokust, millest pooled olid klassikalised. Ajalimiit 30 minutit. Põhimõtteliselt oli iga variant paaris klassikalisega. Klassikalise sudoku lahendamise tulemusena andis see vihje, milliste reeglitega tuleb variant lahendada. igal variandil oli 3 võimalikku reeglit, millest vaid ühega sai seda lahendada. Ehk siis üks sudoku andis teise lahendamiseks vajalikud vihjed.

Suutsin lahendada ära 6-st komplektist täielikult 5 komplekti ja viimase paari osas sain lahendatud klassikalise sudoku, mille tulemusena sain teada, mis on viimase sudoku reegel. Viimast aga lahendada ei jõudnud.
Sellest voorust sain paremuselt teise tulemuse. Parima tulemuse sai mu kõrval istuv hiinlanna Dai Tantan, kes lahendas ära selle kõige kallima sudoku mis mul tegemata jäi, aga samas jättis tegemata paar odavamat sudokut. Jakub sai 65 punkti vähem, Kota 35 punkti vähem. Seega sain päeva lõpuks Jakubile lähemale ja Kotast kaugemale. Punktid (Jakub 2916, mina 2794, Kota 2628). Ülejäänud vajusid kaugemale.
18:53 26.10.2016 Voor 8
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 8 - Uroboros (TEAM)

Selles voorus oli omavahel ühendatud 9 sudokut nii, et kõrvutiasetsevatel sudokutel asusid samasugused numbrid täpselt samadel positsioonidel. Kusjuures, see, mis see number on, see tuli välja selgitada. Teada oli vaid see, et kõikide sudokude kokkuvõttes olid need numbrid suuruse järjekorras. Ajalimiit 35 minutit.

Suutsime lahendada 9-st sudokust 3, mis andis 20-29. koha tiimidearvestuses, ametlike tiimide arvestuses 14-18. koha. Tegemist oli üsna raskete ülesannetega ja kõige õnnestunum see voor ilmselt polnud.
18:56 26.10.2016 Voor 9
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 9 - Sudoku Pieces (TEAM)

Selles voorus oli 5 sudokut, millele oli lisaks antud mingid tükid, mis tuli sudokusse paigutada ja seejärel ära lahendada. Tegemist üsna raskete ülesannetega taaskord. Ajalimiit 20 minutit.

Saime selles voorus 12. koht (ametlik 7.), mis on üsna korralik tulemus. Palju ei jäänud puudu, et oleks ühe üesande veel ära teinud . Kusjuures edestasime nii Hiina-A kui Tsehhi-A koondiseid.
Hiina ja Tsehhi edestamine seisnes üldiselt selles, et seal voorus oli üks killer sudoku, mis andis pooled kogu vooru punktidest. Meie saime tehtud, nemad ei saanud.
19:00 26.10.2016 Sudoku GP finaal
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Sudoku GP finaal

Esimese lahenduspäeva õhtul toimus World Sudoku Grand Prix finaal, kuhu pääsesid 10 parimat lahendajat GP eelvoorude põhjal. Kuna mitmed ütlesid oma koha üles, siis pääsesid finaali ka mõned teise kümne lahendajad.

Finaalis oli 8 sudokut - üks sudoku iga vooru korraldajamaa autorite poolt. Kokku 4 klassikalist ja 4 varianti, millest 3 olid matemaatika-põhised sudokud.

Finaali ajal ei suutnud mitte keegi minust mööduda ja lõpus suutsin võita üsna veenva eduga. Teiseks ja kolmandaks tulid Kota Morinishi ja Hideaki Jo Jaapanist.
19:06 26.10.2016 Voor 10
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 10 - Guess no more

Tegemist vooruga kus oli 9 klassikalist sudokut, kuid oli teada, et ühel neist on mitu lahendust ja ühel neist puudub reeglitepärane lahendus. Need tuli lahendamise käigus üles leida. Ajalimiit 30 minutit.

Suutsin vooru ära lahendada 3 minutit enne ajalimiidi lõppu, kuid see tuli natukene üle kivide ja kändude ja natuke oli ka ebaõnne, sest lõpus kui oli 50:50 võimalus, valisin ma selle, millel oli topeltlahendus ja pidin ikkagi ka viimase ära lahendama. Teise valiku puhul oleks pidanud ainult ühe ära lahendama ja teisele oleks saanud lihtsalt märkida, et tegemist on topeltlahendusega sudokuga. Sealt oli kindlasti võimalus 2-4 minutit võitu saada.
Ei oska öelda, kas teised kogesid samasugust ebaõnne, aga Jakub oli 7 minutit kiirem, Kota 3 minutit kiirem ja mulle sellest voorust 13. koht. Teine päev küll halvasti ei alanud, aga tegemist vaid ühe üsna odava vooruga ja pikk päev veel ees.
19:13 26.10.2016 Voor 11
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 11 - Sorted

Tegemist kõige pikema ja kallima vooruga. Vooru pikkus 90 minutit ja enamus ülesanded mägironija lipukesega.

Suutsin kõik peale ühe ära lahendada - kusjuures päris palju pusisin selle ühega. Tagantjärgi tarkus on küll tore asi, aga ma kindlasti olin võimeline selle vooru enne ajalimiidi lõppu ära lahendama. Kuna aga üks jäi lahendamata ja ühes oli veel viga, siis sellest voorust vooruvõidu asemel 5. koht. Jakub edestas mind vaid 27 punktiga ja Kota kaotas 9 punktiga.
Jakub sealjuures lahendas ära lõik lipukestega ülesanded ja jäi mägironija arvestuses jagama esikohta sakslase Martin Merkeriga, kes tegeleski ilmselt kogu võistluste ajal ainult mägironija tiitli jahtimisega.

Vooru lõppedes seis: (Jakub 4441, mina 4192, Kota 4047). Neljandaks oli tõusnud Seungjae Kwak 3997 punktiga.
19:17 26.10.2016 Voor 12
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 12 - Gappy classics

Selles voorus anti ette 5 sudokut, millest neljal olid augud sees. Sudokud tuli kindlas järjekorras üksteise peale panna nii, et osad numbrid paistavad läbi aukude. Järjekord tuli ise välja selgitada lahendamise käigus. Ajalimiit 30 minutit.

Suutsin lõpetada 8 minutit enne ajalimiidi lõppu, mis andis 3-nda koha. Minut kiiremad olid Jakub ja Jan Žverina Tsehhist. Kota oli 2 minutit aeglasem ja sai 4. koha.
Seega suurendasin Kotaga vahet rohkem kui Jakub minuga. Neljandal Seungjae Kwak Koreast.
19:22 26.10.2016 Voor 13
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 13 - Old maid (TEAM)

Selles voorus oli 25 sudokut, millest 24 olid paarikaupa paaris ja üks oli üksik. Paaris sudokutel oli sama lahendus ja lahendada tuli vaid üks neist, et saada mõlema eest punktid. Aega 45 minutit.

Alustasime paaride leidmisega ning kui õnnestus esimene leida, siis lahendasin selle ära. Järgmisena lahendasin juhuslikult ära üksiku sudoku (consecutive). Selleks ajaks olid teised jõudnud juba leida ideid paaride paigutamiseks ja niimoodi jõudsime sellisesse süsteemi, kus teised leidsid paare ja mina lahendasin. See süsteem toimis väga edukalt ja lisaks minule jõudsid ka teised lõpuks mõne ära lahendada kui paarid juba välja selgitatud olid. Tulemuseks tiimide arvestuses 7. koht (ametlike tiimide arvestuses 5. koht). Ettepoole jäid vaid need meeskonnad, kes olid lõpuks 4 parema hulgas finaalis.
Selle vooruga võib 100% rahule jääda.
19:27 26.10.2016 Voor 14
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Voor 14 - Double-Cross (TEAM)

Selles voorus oli 12 sudokut, mis olid omavahel servapidi ühendatud moodustades Slovakkia lipul ja vapil oleva topeltristi. Ajalimiit 25 minutit.

Tegemist raske sudokuga. Jõudsime 4 neist lahendatud lõpuks, kuid ühes oli ka viga. Tulemuseks 20-29. koht (ametlik 14-18). Ilmselt võisime valida ka lahendamiseks veidi vale alustamise koha. Sudoku raskust iseloomustab fakt, et valmis said vaid jaapanlased ja teistel jäi ikka valmissaamisest korralikult puudu. Ilma veata oleks võinud ilmselt tulemusega enam-vähem isegi rahul olla.
19:51 26.10.2016 Finaalid
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Finaalid

Finaalid toimusid põhimõttel, et kõigepealt selgitavad 7-10 koht välja parima, kes saab teise finaali. Teises finaalis oli 4-7.koht, kes selgitasid edasipääseja kolmandasse finaali. Kolmandas finaalis olid 1-4 koht. Ajaline vahe oli igas finaalis esimese ja viimase vahel 5 minutit, ülejäänud seal vahel vastavalt punktide erinevusele.

Ülesandeid oli igas finaalis 8, millest 4 tuli välja visata. Ehk siis tegelikult tuli lahendada 4 sudokut. Kõigepealt eelvoorude parim valis ühe mida lahendada ja ühe mis välja visata. Seejärel teine ja siis kolmas ja siis neljas tegid täpselt sama ülejäänud sudokutega.
Kolmanda finaali sudokud olid: Classic, Irregular, Little Killer, Increasing, Symmetrical, Star Product, Point to next, Pencilmarks. Keda huvitab, see kas googeldab või vaatab võistluste juhendit, mis saadaval kodulehel.

Minu mõttekäik oli selline, et ma valin Symmetrical sudoku ja viskan välja Little Killeri. Kui Jakub teeb vastupidise valiku enne mind, siis otsustasin valida Increasing sudoku ja välja visata Pencilmarks sudoku. Ka star product on üsna ebameeldiv, aga olen võimeline seda täiesti normaalsel tasemel lahendama.

Finaali algusajad olid järgmised: mina startisin 2:25 peale Jakubit, Kota ca 1,5 minutit peale mind ja lõpuks teisest finaalist edasi pääsenud Shiyu Chen 5 minutit pärast Jakubit.

Finaaliülesannete valik toimus järgmiselt:
1. Kõigepealt Jakub valis Symmetrical sudoku ja viskas välja Irregular sudoku. See oli üllatus, sest ka minu kõige eelistatuim sudoku oli Symmetrical. Irregulari vastu mul midagi pole, aga tean, et see on finaalides üsna ohtlik sudoku, kus on viga kerge tulema. Selle sudoku väljaviskamine oli ilmselt põhjustatud sellest, et Kota on teada tuntud väga kiire selle sudoku lahendaja, ta on mitmeid finaale selle sudokuga enda kasuks otsustanud. Ju siis Jakub pidas Kotat ohtlikumaks vastaseks kui mind ja otsustas teda elimineerida.
2. Minu valik oli lihtne. Increasing sudoku sisse ja Little Killer välja. Selle peale oli näha, et Kotale see valik ei meeldinud. Suure tõenäosusega ta soovis valida Little Killerit. Emotsioon oli igastahes meeldejääv :)
3. Kota valis Point to Next sudoku ja viskas välja Star Product sudoku. Minu jaoks täitsa hea asjade käik.
4. Shiyu ütles, et temal pole vahet kumba lahendada ja samuti ei tundunud ta väga enesekindel selles osas et kas suudab poodiumikoha eest võidelda. Igaljuhul viskas ta välja klassikalise ja jättis sisse pencilmarki. Ju siis mõtles, et isegi kui ta ei jõua selleni, siis las teised pusivad sellega. See valik küll ei rõõmustanud mind, aga ei teinud sellest suurt numbrit. Ma siiski olen seda lahendanud ja ei tunne ennast ebakindlalt. Ega ta ilmselt ei meeldi ka teistele nii väga, kuna ka teised ei valinud seda.

Finaali tuli aga üle 2 tunni oodata, sest lisaks 1. ja 2. finaalile toimusid finaalid ka U18 ja O50 arvestuses, mis kõik kestsid ca pool tundi.
Lõpuks jõudis aeg kätte ja minu taktika oli mitte lahendamise ajal kõrvale või selja taha, kus oli suur ekraan hetkeseisuga, vaadata. Seega edasine jutt tuleneb puhtalt selle põhjal, mis teised rääkisid.

Esimese sudoku lahendas Jakub üsna kiiresti ja suurendas minuga vahe ca 4 minutini. Kota samas aga jäi ca 3 minutiga tahapoole. Neljas ilmselt ei möödunud Kotast.
Teise sudoku peale kulus Jakubil ca 6 minutit. Mul aga jooksis see tõesti hästi ja kui oma ülesande valmis sain, oli Jakubi edu mu ees pealtvaatajate sõnul ca 8 sekundit. Ma ise seda ei näinud, aga Jakub nägi ja teadaolevalt mõjutas see üsna oluliselt ta enesekindlust ja ta olek muutus närviliseks. Kota olevat isegi kiiremini lahendanud selle, aga mitte oluliselt. Ohtlikuks ta ei saanud, sest ta oli nii palju tagapool.
Point to Next sudoku lõpetasin juba oluliselt Jakubist kiiremini. Minul kulus selleks veidi üle 3,5 minuti, Jakub jäi selgelt maha ja Kota olevat jällegi veidi kiirem olnud, kuid endiselt ohutus kauguses minust.
Pencilmarks sudoku hargnes üllatavalt kiiresti lahti ja kui ülesande valmis sain ja lõpuks ringi vaatasin, siis nägin, et olin esimene lõpetaja ja nii Jakub kui Kota lahendavad viimast ülesannet. Aega oli lõpuni jäänud veel 2 ja pool minutit. Hoidsin hinge kinni kuniks kohtunik kinnitas, et mu lahendus on korrektne ja et ma olen maailmameister.

Ülejäänud oma ülesandeid aja piires valmis ei saanud ja kuna Jakub alustas viimast sudokut enne Kotat, siis talle 2. koht. Hiinlanna Shiyu oli alles teise sudoku juures minu mäletamist mööda. Kusjuures Kota väitis, et tal jäi kümmekond sekundit puudu et oleks ka viimase valmis saanud ja ilmselt sinna jäi ka 2. koht.
20:28 26.10.2016 Boonus
TiiT
Administraator

Postitusi: 891
Ahjaa. Keskendusin üldarvestuse võidu nimel ainult sellele ja seda tegin ka praegustes postitustes. Mainimata jäi aga see, et õnnestus võita lisaks maailmameistritiitlile veel ka parima sprinteri tiitel, millega kaasnes roheline särk.
Parim mäkketõusja selgus kahe parima vahel võidulahendamisega ja selle võitis Martin Merker Jakub Ondroušeki ees. Sellega kaasnes punane särk.
Eelvoorude parimale Jakub Ondroušekile kollane liidrisärk. Parima uustulnuka tiitli võitis Yuxuan Hu Hiinast ja sai omale valge särgi.

See on puhas boonus, sest mul polnud mingit eesmärk seda lisaauhinda võita. Aga eks sprindivoorud ongi sellised nagu on ja tuleb endast parim anda lihtsalt. Tundub, et sprindioskused kulusid ka finaalis marjaks ära.


Aktiivseid kasutajaid: 1696
Ürituste kalender
02.07.2020
Kullo mõttemängude laager
04.07.2020
Mõttespordi viievõistluse Eesti MV paaridele
10.07.2020
Loogika GP 2020 7. voor
24.07.2020
Sudoku GP 2020 8. voor
03.08.2020
Noorte MM rendžus ja gomokus
Mõttesportlaste top
1. antsuonu 2497
2. Ramon-270611 1394
Male TOP 5
1. TheAnswer 2945
2. hollinger 2923
3. tennispall 2898
4. hertsog 2756
5. antsuonu 2702

Vene kabe TOP 5
1. wild 2862
2. karambuli8 2584
3. Ruut 2528
4. hulkur 2507
5. rong 2483

Gomoku TOP 5
1. brenetikas 3010
2. Rauno1003 2651
3. taifuun 2246
4. shadow009 2219
5. antsuonu 2173

Sudoku TOP 5
1. brigita 3062
2. Eerik33 2356
3. IntelENC 2344
4. antsuonu 2337
5. Kameeleon 2090