menu_top
menu_bottom


Mõttespordi olümpiaad 2015/2016 õppeaastal

Loetud 522 kasutaja poolt

15:28 28.09.2015 Mõttespordi olümpiaad 2015/2016 õppeaastal
Meikop
Administraator

Postitusi: 2999
Tere,

Eesti Mõttespordi Liit korraldab taas mõttespordi online olümpiaadi koolidele.
Võistlus on tasuta ning toimub interneti vahendusel - õpilased saavad olümpiaadist osa võtta oma kooli arvutiklassist.

Eelmisel aastal osales võistlustel 850 õpilast 70-st koolist. Eelmisel aastal osalenud koolide nimekiri: http://www.vint.ee/?module_action=Tournaments-school_tournament_participants&year=2014&action=overall

Võisteldakse neljal alal: vene kabe, male, gomoku ehk viis ritta ja sudokude lahendamine. Õppeaasta jooksul toimub 4 etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool (1.-4. klass), põhikool (5.-9.klass) ning gümnaasium (10.-12. klass).
Võistluste eesmärgiks on mõttespordi alade populariseerimine koolinoorte seas.

Võistluste juhend: https://docs.google.com/document/d/1I2-xYQRJRcppZVuz7Bc8wgSAPrjPcHh1xdL4mlwJDqY/edit?usp=sharing

Korraldajad
Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit, Eesti Rendžuliit, AS Kuma

Ajakava
02.11 - 05.11.2015 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
08.11.2015 - Registreerumise tähtaeg koolidele
16.11 - 19.11.2015 toimub võistluste I etapp
18.01 - 21.01.2016 toimub võistluste II etapp
29.02 - 03.03.2016 toimub võistluste III etapp
04.04 - 07.04.2016 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Võistlusest osavõtt
On oluline, et iga kool määraks ühe isiku (direktor / huvijuht / õpetaja), kes oleks koolipoolseks kontaktiks võistluse korraldajale, kes juhendaks õpilasi turniirilt osavõtmise küsimustes ning kes füüsiliselt oleks kooli arvutiklassides kohal turniiride toimumise ajal.
Kõik koolid peavad teavitama soovist võistlusest osa võtta koos õpilaste nimekirjaga aadressil mottespordiliit@gmail.com kuupäevaks 08.11.2015
Iga õpilase kohta tuleb teada anda:
Õpilase ees- ja perenimi
Klass (et õpilane saaks osaleda õiges vanusegrupis)
Õpilase Vint.ee kasutajanimi

Autasustamine
Kõik alaliidud autasustavad kolme parimat õpilast kõigis vanusegruppides nimelise medali/meenega vastavalt:
Eesti Kabeliit - kabe arvestuses
Eesti Maleliit - male arvestuses
Eesti Rendžu Liit - Gomoku arvestuses
AS Kuma - Sudokute lahendamises
Eesti Mõttespordi Liit - koondarvastuses (parimate mõttesportlaste selgitamisel)

Muudatused võrreldes eelmise aastaga
* Algkooli gomokuturniir toimub ajakontrolliga 3 min + 2 sekundit
* Põhikooli ja gümnaasiumi gomokuturniir toimub värvivahetusega gomokus (http://www.vint.ee/gomoku-info-ja-reeglid/#Värvivahetusega Gomoku)
* Iga ala koondarvestuses arvestatakse kolme parima etapi tulemust.

Kõik küsimused on oodatud mottespordiliit@gmail.com või minu vint.ee postkasti.

Parimat,
Marten Meikop
Eesti Mõttespordi Liit
19:38 06.10.2015 Re: Mõttespordi olümpiaad 2015/2016 õppeaastal
Meikop
Administraator

Postitusi: 2999


Aktiivseid kasutajaid: 2812
Ürituste kalender
26.12.2019
Tallinn Open rendžus ja gomokus
18.01.2020
Kullo rendžu-ja gomoku sarjaturniiri 4. etapp
22.02.2020
Kullo rendžu-ja gomoku sarjaturniiri 6. etapp
07.03.2020
Kullo rendžu-ja gomoku sarjaturniiri 7. etapp
14.03.2020
Rahvusvahelised koolide võistkondlikud karikavõistlused gomokus
Mõttesportlaste TOP
1. antsuonu 2385
2. brenetikas 2276
3. tennispall 2184
4. rontsronts 2103
5. ikla 2100
Male TOP 5
1. nordic 3000
2. mougli 2914
3. rontsronts 2899
4. VMS 2882
5. antsuonu 2683

Vene kabe TOP 5
1. Ruut 2605
2. Ianton 2571
3. Rahumees07 2520
4. rong 2516
5. Banks 2484

Gomoku TOP 5
1. brenetikas 2960
2. ants 2859
3. ikla 2831
4. AlQaholic 2692
5. huvituja 2494

Sudoku TOP 5
1. TiiT 3269
2. brigita 3052
3. AlQaholic 2768
4. Rambo96 2610
5. Nytnerok 2444