menu_top
menu_bottom


Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes

Loetud 136 kasutaja poolt

Foorum >> Üldine >> KKK
19:36 09.11.2016 Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
Meikop
Administraator

Postitusi: 2922
Aeg-ajalt tuleb küsimusi, kuidas vint.ee mängudes kaarte jaotatakse.

Selgitan:
Koostatakse kaardipakk ja siis kutsutakse välja java meetod Collections.shuffle(cardPack). Seejärel jagatakse segatud kaardid mängijatele järjest kätte.
Ehk kaartide jaotus on täiesti juhuslik.

Kui keegi soovib vastupidist tõestada siis palun tehke läbi järgmine katse:

Mängige läbi 100 mängu saskut (1000 jaotust).
Kirjutage üles piltide arv igas jaotuses.

Lõpus võtke keskmine sellest tuhandest jaotusest ja te saate numbri vahemikus kuskil 2.7 - 3.3 (keskmine on 3).
Te ei saa numbrit 1 või 5.

Kui keegi selle katse läbi teeb ja vastupidist tõestab, mõtlen mingi auhinna välja:)
19:58 09.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
Mets58
Tavakasutaja

Postitusi: 318
Mulle see jagamine meeldib - teatud ajani on miinused ja siis tulevad head kaardid (sain tuhandes -660 ja teatasin vastastele, et nüüd läheb mänguks ning võitsingi)
08:36 15.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
Meikop
Administraator

Postitusi: 2922
Supportti tuli järgmine kiri:


Kuulge härra meikop juhuslikkusest on siin asi ikka väga kaugel teie ise arvatavasti eriti punktitabelis alla ei kuku mis on ka täiesti juhuslik et teil on nii suured oskused et suudate ka katuse kaartidega võidu võtta.kaua sihuke sitakeeramine kestab igal juhul siia ma rohkem raha küll ei kuluta ja kui see otsas mis siin on siis nägemist topi omale juhuslikult perse see leht


Kuna ühe ringi selgitusi juhuslikkusest ja kaardijooksust olin ma sellele kasutajale meili teel ära seletanud, otsustasin sellele kirjale avalikult vastata. Kuna kirja kirjutaja lubas mõnda aega veel vindis mängida, näeb ta vastust ka siin foorumis.

Ja minu vastus oleks:

Tere lugupeetud Härra X,

Teil on õigus - minu ainsaks lõbuks siin maailmas on valida välja juhuslikud kasutajad, minna vint.ee serverisse ja kirjutada keskmiselt keerulisem algoritm, mis neile kasutajatele kehvad kaardid jagab ning siis mõnuga kõrvalt vaadata ja pihku itsitada, kuidas nad järjepidevalt kaotavad.

Mis veel parem - meie salajasest kokkuleppest vabamüürlastega sündis vindis salajane link, kuhu klikkides saad vinti toetada 50 EURiga ja selleläbi garanteerida endale hea kaardijooks järgmiseks sajaks mänguks.

Vint.ee ei ole loodud maailma paremaks tegema, see on loodud kiusama heausklike mängijaid.

Parimat,
Vint.ee Meeskond
10:14 15.11.2016 kaardijaotus
kämby
Tavakasutaja

Postitusi: 323
andekas kiri mulle meeldis see
11:42 15.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
Mets58
Tavakasutaja

Postitusi: 318
Härra X peab jooma hakkama, sest purjus olles tabab selle jagamise süsteemi ära - katus on ka hea, sest muidu näeks lendur mu paljast peed :)
18:01 15.11.2016 Juhuslikkusest
rabapalm
Tavakasutaja

Postitusi: 239
Mina olen tegelikult ka üks nendest , kes arvab, et "random" ei ole ikkagi päris juhuslik. Palju mängides on ikkagi teatud seaduspärad. Alguses sai tuhandet omajagu mängitud ja nii 80 % hakkavad jamad peale siis, kui keegi jõuab botškasse. Muidu võid pea terve mängu mängida nii, et ainult ühele tuleb enne oraseid trump või terve kätte, aga kui kellelgi tekkib võimalus 120-se pakkumisega mäng lõpetada, siis enamuses kordadest on kellelgi veel terve käes. Kindlasti on jaotuste kõver paraboloidne ühe mängija jaoks, küsimus lihtsalt selles, kui palju kaotad madalseisus ja kui palju oskad võita heade kaartidega. Selle n.ö juhuslikkuse perioodi tõusude-mõõnade tabamine ongi kõige tähtsam. Internetipokkeris tuleb see veel eriti hästi välja. Kõik "juhuslikkus" on tegelikult seaduspärane ja jõudu kõigile selle valemi otsinguil :D
10:26 16.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
hawkbrow
Tavakasutaja

Postitusi: 44
Raba, kui oled käinud kasiinodes, siis seal võib kohata patoloogilisi mängureid, kes ka arvavad, et kaarte ei juhi juhus, vaid miski muu. Puhas inimpsühholoogia - juba alateadvuse tasandil kiputakse ikka oma ebaõnnes süüdistama kedagi teist ning vedamise korral usutakse, et "tabati" süsteemi seaduspärasus, mida tegelikult ei eksisteeri. Kõige kummastavam on minu jaoks alati mängijate usk, et kui ruletilaual on tulnud nt 12 korda järjest "punane", siis tasub panustada "mustale". Üks vana mängur, kes on muidu intelligentne inimene, lausa palub dilleril tulla endale teise kasiino nurka ütlema, kui vähemalt 10 korda järjest on tulnud üks ja sama värv. Siis jookseb oma suure õllekõhuga ummisjalu teisele värvile panustama. Matemaatiliselt on ju selge, et järgmise viske tulemuse tõenäosus ei sõltu absoluutselt eelmistest visetest. Sama kehtib kaartide juhuslikul jagamisel ja ammugi ei sõltu juhusliku jagamise tulemus sellest, kui palju on kellelgi "tuhandes" punkte.

Aga Meikopi postitus pealkirjaga "Tere lugupeetud Härra X" mulle meeldib. Peaaaegu nagu ise oleks kirjutanud.
14:04 16.11.2016 Kasiinost jms
rabapalm
Tavakasutaja

Postitusi: 239
Omal sai kasiinodes käidud ja tean kohe täpselt mõne aparaadi teatud kombinatsioonide seaduspärasuse väljaraalimise juhtumeid. Asi oli ikka nii hull, et toodi valmistajatehasest kohale spetsialistid, kes esimese korraga suutsid mõned kasiino kahjuks töötanud kombinatsioonide tekked likvideerida, kuid pidid paari kuu pärast veel targemate meestega tulema ja siis said nii korda, et tavainimene enam jagu ei saanud. Oleks tol ajal ( nii 15-17 aastat tagasi) olnud tänapäevane tehnika, saanuks nii mõnegi väiksema kasiino pankrotti ajada! Eks muidugi ole programme arendatud , kuid veel 5 aastat tagasigi oli palju juhtumeid, kus lahjemaid pokkerisaite "hammustati " läbi. Ruletilaua kohta võin nii palju rääkida, et paremad diilerid suudavad tegelikult vähemalt 1/3 sektori ära visata nii 75% ja isegi viske ajal välja raalida , kuhu mitte mingil juhul visata ei tohiks, et kasiino n.ö plussi jääks. Jah, matemaatilisest tõenäosest teadsin omal ka midagi, kuid see ei arvesta siiski füüsikalisi või mehaanilisi tegureid, mis tähendab, et täringut visates võiks ju ka tõenäosuse järgi tulla matemaatika põhjal sada korda järjest "kuus", kuid tegelikult ju kõik teavad, et ei tule! Siin saidil ilmselt kõige rohkem tonni mänginud ja seal on teatud seaduspära täiesti olemas!
15:13 16.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
hawkbrow
Tavakasutaja

Postitusi: 44
Mõne aja taguste (räägime küll vist pigem 20-25 aasta tagusest ajast) kasiinoaparaatide suhtes on sul õigus. Ühed minu tuttavad poisid avastasid 90ndate algul, et konkreetset tüüpi pokkeriaparaadi kombinatsiooni järgselt teatud kindla panuse tõstmise puhul tuli alati järgmiseks kombinatsiooniks väike mastirida. Sõitsid paari päevaga läbi enam-vähem kõik Eesti kasiinod ja jõudsid korraliku summa taskusse panna, kuni kasiino personal aru sai, et midagi on valesti ja need aparaadid mängimiseks suleti.

Mida mina silmas pidasin, on siiski absoluutne juhuslikkus - need vanad masinad olid ilmselt programmeeritud teisiti.

Ruletilaua suhtes on sul õigus osaliselt. Enamik diilereid suudab tõesti soovi korral visata sektorisse, kuhu soovib (julgen väita, et paremad diilerid isegi 1/6 peale lauast), aga see ei mõjuta siiski tõenäosust musta või punase tulemuse osas, sest need on teatavasti vaheldumisi.

Matemaatiline tõenäosus, et täringut visates tuleb sada korda järjest "kuus" on 6 astmes 100, mis on astronoomiline arv. Ei viitsi praegu täpselt arvutama hakata, aga tõenäoliselt umbes sellises suurusjärgus arv, et kui kõik maailma 7 miljardit inimest viskaksid täringuid mitukümmend aastat järjest, siis ehk üks kord ühel inimesel võiks selline asi juhtuda. Samas - tõenäosus on selline asi, et see ülimalt ebatõenäoline võimalus võib aset leida ka esimesel viskamisel. Näiteks kui läheksin praegu poodi, ostaksin täringu ja hakkaksin viskama. Üli-üli-üli-väike võimalus, aga puht-matemaatiliselt siiski mitte võimatu (0-tõenäosusega) sündmus.
09:48 17.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
hawkbrow
Tavakasutaja

Postitusi: 44
Täpsust armastava inimesena parandan ebatäpsuse oma eelmises postituses - tõenäosus, et täringut visates tuleb sada korda järjest "kuus" on loomulikult 1 / (6 astmes sada). 6 astmes 100 on kõikide võimalike kombinatsioonide arv täringut 100 korda järjest visates (6 võimalikku tulemust igal viskel sajast).

Samas jäin eile töölt koju sõites mõtlema, et Raba jutt on absoluutselt õige mehaaniliste ja muude taoliste tegurite mõju osas sündmuste tõenäosusele. Täring võib olla ebasümmetriline selliselt, et mõni arv tuleb seetõttu tulemuseks rohkemal arvudel kordadel kui teised. Viskaja võib täringut hoida käes ja viske sooritada kindlal viisil, mis soodustab teatud tulemuse tulemist jne jne.

Siit edasi mõeldes tekkis ka küsimus, kas absoluutne juhuslikkus on üldse võimalik. Ma ei tea, millistel alustel programeeritakse nö juhuslikkuse generaator, aga selge on see, et mingi algoritm peab olema aluseks ka sellele. Aga seda küsimust oskavad ehk paremini analüüsida programmerijad.
02:58 19.11.2016 täringust
rabapalm
Tavakasutaja

Postitusi: 239
Ülesanne jälgimiseks siis selline...Võtad täringu pihku, mõtled, et mis võiks tulla kui viskad. Ok, igalühel oma lemmiknumbrid, aga, tahaks number 5 . Tulemise tõenäosus matemaatiliselt 1/6 ehk siis enam-vähem 16,66666 % , eksole. Oletame , et tuligi " viis" . Kui nüüd asun uuesti täringut heitma ja taas tahaks oma lemmikut, siis on ju viskamise tõenäosus hetkel , et saan ma lemmiku, täpselt sama! Ja nii tegelikult iga kord. No inimlikku tegurit arvestades peaks äkki ootama paar päeva, et keegi äkki viskab vahepeal need teised numbrid ära ja veel parem kui sama täringuga... Päris hästi peaks siit tulema välja matemaatilise tõenäosusteooria mittesobivuses praktikasse. Mis puudutab igasugu kasiinoaparaatide mängukombinatsioonide "juhuslikkust" , eriti praegusel ajal, siis "juhuslikkusega" on seal tegemist ainult ajalises mõttes. Aparaate ju saab seadistada just võidu % järgi, mille nominaal on isegi EV seadustes nõutud.Selles nõudes on ikka väga palju " halli tsooni" !! Näiteks toon ainult selle, et mida võiduks loetakse. Võit on statistiliselt ka see, kui mängu paned, näiteks 4 eurot ja võidad 1 euro!! Kõik need jackpotisüsteemid ju lähtuvad siiski ajategurist! Mis tähendab, et klient saab võita ainult siis, kui kasiino on piisavalt teeninud .. Jah, me arvame lootusrikkalt, et see juhuslik võitja võib olla igaüks meist ning mõnikord võib isegi ka nii juhtuda, kuid tegelikult on kogu süsteem päris hästi kontrollitud.
Teemast välajs selles mõttes, et vindi kaardimängudes on generaator ilmsel nii nagu peab, aga et need jaotused oleks päris juhuslikud või et neid ei saaks ümberprogrammeerida või isegi kontrollida, seda ma ei usu... Kellel huvi , tehku statistikaid erinevate mängude puhul ja usun, et visamad leiavad ka seaduspärasid ja kordumistsükleid...
23:13 19.11.2016 Re: Kaardijaotus vint.ee kaardimängudes
Mets58
Tavakasutaja

Postitusi: 318
Kui vaadata liiklusõnnetuste statistikat, siis 1/3 inimvigastustega liiklusõnnetustest põhjustavad joomisest lollid ning 2/3 kained lollid - kes on ohtlikumad?
EPA mehhaanikud üritasid tõestada, et lakke sülitatud tatt kukkub voodis lebavale sülitajale näkku - EPA elektrikud tõestasid kihlvedude ja pingeliste katsetustega seda, et kui lamav joodik suudab lakke sülitada, siis see tatt talle näkku ei kukku (tõenäosus 99,93%).


Aktiivseid kasutajaid: 2622
Ürituste kalender
23.03.2019
Lines of Actioni GP II etapp
29.03.2019
Sudoku GP 2019 4.voor
06.04.2019
Kullo rendžu-ja gomoku sarjaturniiri 8. etapp
12.04.2019
Loogika GP 4.voor
13.04.2019
Riga Open rendžus ja gomokus
Mõttesportlaste TOP
1. antsuonu 2324
2. brenetikas 2250
3. AlQaholic 2203
4. Albert007 2087
5. ikla 2076
Male TOP 5
1. tellis53 2965
2. vutimees 2867
3. hertsog 2780
4. treener 2674
5. sokrates 2671

Vene kabe TOP 5
1. Karambuli9 2760
2. Ruut 2638
3. matumartin14 2570
4. Paksmagu 2498
5. maiden 2491

Gomoku TOP 5
1. ants 2905
2. brenetikas 2890
3. ikla 2843
4. georgr 2627
5. rakett69 2537

Sudoku TOP 5
1. TiiT 3282
2. brigita 3108
3. AlQaholic 2974
4. kraska 2501
5. poffic 2461