menu_top
menu_bottom


Mõttespordi online olümpiaad koolidele

Mõttespordi olümpiaadi eesmärk on populariseerida mõttesporti koolinoorte seas. Võistlus on tasuta ning toimub interneti vahendusel - õpilased saavad olümpiaadist osa võtta oma kooli arvutiklassist.

Turniirid toimuvad neljal alal: Vene kabe, Male, Gomoku ja Sudokude lahendamine.
Õppeaasta jooksul toimub 4 etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ning gümnaasium.

Läbi aastate on võistlustel osalenud juba 3826 õpilast ja 146 kooli!

Korraldajad
Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit, Eesti Renjuliit

2019 / 2020 õppeaasta

Võistluste juhend
Ajakava
04.11 - 07.11.2019 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
08.11.2019 - Registreerumise tähtaeg koolidele
25.11 - 28.11.2019 toimub võistluste I etapp
13.01 - 16.01.2020 toimub võistluste II etapp
10.02 - 13.02.2020 toimub võistluste III etapp
16.03 - 19.03.2020 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused 2019/2020
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2018 / 2019 õppeaasta

Võistluste juhend
Ajakava
05.11 - 08.11.2018 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
09.11.2018 - Registreerumise tähtaeg koolidele
26.11 - 29.11.2018 toimub võistluste I etapp
14.01 - 17.01.2019 toimub võistluste II etapp
11.02 - 14.02.2019 toimub võistluste III etapp
11.03 - 14.03.2019 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused 2018/2019

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2017 / 2018 õppeaasta

Võistluste juhend: https://docs.google.com/document/d/1_CvOa8iTCG5x60nps3YkYEAklxXMjQrL1CfMxT-Kp0E/edit?usp=sharing
Ajakava
09.10 - 12.11.2017 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
03.11.2017 - Registreerumise tähtaeg koolidele
20.11 - 23.11.2017 toimub võistluste I etapp
15.01 - 18.01.2018 toimub võistluste II etapp
12.02 - 15.02.2018 toimub võistluste III etapp
19.03 - 22.03.2018 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused 2017/2018

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2016 / 2017 õppeaasta

Võistluste juhend: https://docs.google.com/document/d/1xvx4vLvQe84-yUMJSQHhu_4AtRSRcu6U7qdx1w-SQC8/edit?usp=sharing
Ajakava
07.11 - 10.11.2016 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
11.11.2016 - Registreerumise tähtaeg koolidele
12.11.2016 - 25.11.2016 - võistluse korraldaja registreerib õpilased infosüsteemis
28.11 - 01.12.2016 toimub võistluste I etapp
16.01 - 19.01.2017 toimub võistluste II etapp
13.02 - 16.02.2017 toimub võistluste III etapp
03.04 - 06.04.2017 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused 2016/2017

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2015 / 2016 õppeaasta

Võistluste juhend: https://docs.google.com/document/d/1I2-xYQRJRcppZVuz7Bc8wgSAPrjPcHh1xdL4mlwJDqY/edit?usp=sharing
Ajakava
02.11 - 05.11.2015 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
08.11.2015 - Registreerumise tähtaeg koolidele
16.11 - 19.11.2015 toimub võistluste I etapp
18.01 - 21.01.2016 toimub võistluste II etapp
29.02 - 03.03.2016 toimub võistluste III etapp
04.04 - 07.04.2016 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused 2015/2016

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2014 / 2015 õppeaasta

Ajakava
29.09 - 03.10.2014 Koolide teavitamine turniirist
03.11 - 06.11.2014 Treeningturniirid kõikidel aladel keskkonnas Vint.ee
14.11.2014 - Registreerumise tähtaeg koolidele
 24.11 - 27.11.2014 toimub võistluste I etapp
12.01 - 15.01.2015 toimub võistluste II etapp
16.02 - 19.02.2015 toimub võistluste III etapp
06.04 - 09.04.2015 toimub võistluste IV etapp

Algkooli turniirid algavad kell 13:00, põhikooli turniirid kell 13:30 ning gümnaasiumi turniirid kell 14:00.

Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused 2014/2015

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2013 / 2014 õppeaasta

Ajakava
01.10 - 04.10. Koolide teavitamine
01.11 - Registreerumise tähtaeg
04.11 - 07.11 Võistluse I etapp
20.01 - 23.01 toimub võistluste II etapp (turniirid toimuvad sarnaselt I etapile)
17.02 - 20.02 toimub võistluste III etapp
31.03 - 03.04 Võistluste IV etapp
01.05 - 31.05 Auhindade toimetamine koolidesse
Vaata osalejate arvu koolide lõikes
Tulemused 2013

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium

2012 / 2013 õppeaasta

Ajakava
10.09 - 14.09.2012 Koolide teavitamine turniirist. Koolidel jääb 1 kuu aega, et huvilised oma koolis välja selgitada.
19.10.2012 - Registreerumise tähtaeg koolidele
05.11 - 08.11.2012 toimub võistluste I etapp
Esmaspäeval (05.11) kell 14.00 algavad maleturniirid (Vint.ee keskkonnas toimub paralleelselt 3 turniiri - kõigile vanuseklassidele eraldi turniir)
Teisipäeval (06.11) kell 14.00 algavad kabeturniirid
Kolmapäeval (07.11) kell 14.00 algavad gomokuturniirid
Neljapäeval (08.11) kell 14.00 algavad sudokuturniirid
14.01 - 17.01.2013 toimub võistluste II etapp (turniirid toimuvad sarnaselt I etapile)
04.03 - 07.03.2013 toimub võistluste III etapp
06.05 - 09.05.2013 toimub võistluste IV etapp
Osalejad
Võistlustele on registreerinud 57 kooli 560 õpilasega.
Vaata osalejate arvu koolide lõikes

Tulemused

 
Kabe Male Gomoku Sudoku Koondtabel
Algkool Algkool Algkool Algkool Algkool
Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool Põhikool
Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium Gümnaasium



Aktiivseid kasutajaid: 2712
Ürituste kalender
01.08.2020
MSO and Pentamind World Championships 2020
21.08.2020
Loogika GP 2020 8.voor
Male TOP 5
1. hollinger 3105
2. piraat 3067
3. antsuonu 2778
4. hertsog 2750
5. Vultur 2659

Vene kabe TOP 5
1. wild 2903
2. Paksmagu 2709
3. karambuli8 2643
4. rong 2560
5. G00GLE 2455

Gomoku TOP 5
1. allever 3055
2. ikla 2755
3. zukole 2708
4. georgr 2581
5. Rauno1003 2536

Sudoku TOP 5
1. brigita 2999
2. kraska 2352
3. antsuonu 2349
4. purifire 2340
5. Eerik33 2330