Schack (Stängd turnering) (2019-02-11T14:00:00+02:00 - 2019-02-11T16:44:35+02:00)

Arrangör
Meikop
Tidskontroll
10 antal minuter + 2 antal sekunder
Beskrivning
Mõttespordi olümpiaadi III etapp - gümnaasium (10. - 12. klass)
Ladda ned turneringspartier
Ranking Namn 1 2 3 4 5 6 7 Poäng Buchholz (Full truncated)
1. Margareth Olde 18:2 12:2 3:2 8:1 2:2 5:2 7:2 13 57
2. Grete Olde 14:2 6:2 20:2 26:2 1:0 8:2 3:1 11 57
3. Andres Sui 24:2 16:2 1:0 23:2 7:1 15:2 2:1 10 55
4. Rauno Veski 25:2 7:2 26:0 9:2 5:0 13:2 8:2 10 51
5. Markus Hansson 19:2 26:0 25:2 22:2 4:2 1:0 12:2 10 50
6. Dan Taidla 28:2 2:0 37:2 7:0 23:2 24:2 15:2 10 45
7. Kaur Erik Kais 27:2 4:0 17:2 6:2 3:1 9:2 1:0 9 59
8. Markus Rene Hakkaja 30:2 22:2 10:2 1:1 26:2 2:0 4:0 9 55
9. Martin Oja 21:1 29:2 13:2 4:0 11:2 7:0 17:2 9 50
10. Shrek Tankler 35:2 17:2 8:0 11:1 13:0 19:2 22:2 9 46
11. Sander Kasela 17:0 35:2 16:2 10:1 9:0 29:2 23:2 9 44
12. Rasmus Roosleht 38:2 1:0 30:2 20:2 15:0 16:2 5:0 8 51
13. Paul Antsaar 36:1 21:2 9:0 19:2 10:2 4:0 14:1 8 50
14. Johanna Keerd 2:0 27:2 19:1 15:0 32:2 28:2 13:1 8 45
15. Robin Pihelgas - 36:2 18:2 14:2 12:2 3:0 6:0 8 43
16. Gert Jõgiste 40:2 3:0 11:0 36:2 31:2 12:0 24:2 8 42
17. Lauri Trumann 11:2 10:0 7:0 33:2 28:1 18:2 9:0 7 48
18. Torm Vatsfeld 1:0 28:1 15:0 21:2 25:2 17:0 27:2 7 47
19. Raiko Valo 5:0 38:2 14:1 13:0 30:2 10:0 29:2 7 45
20. Miko Pärn 37:2 23:2 2:0 12:0 29:1 22:0 30:2 7 41
21. Roomet Libe 9:1 13:0 28:0 18:0 34:2 37:2 35:2 7 38
22. Kristjan Hansen 31:2 8:0 29:2 5:0 24:0 20:2 10:0 6 46
23. Henry Kaljulaid 33:2 20:0 32:2 3:0 6:0 31:2 11:0 6 46
24. Kennar Kahju 3:0 34:1 36:1 37:2 22:2 6:0 16:0 6 43
25. Markus Jõgi 4:0 31:2 5:0 32:1 18:0 38:1 28:2 6 42
26. Artjom Afanasjev 39:2 5:2 4:2 2:0 8:0 - - 6 40
27. Emili Maiste 7:0 14:0 33:0 40:2 35:2 36:2 18:0 6 37
28. Uku Pärtel Rand 6:0 18:1 21:2 30:1 17:1 14:0 25:0 5 45
29. Kalev Kaasik 32:2 9:0 22:0 38:2 20:1 11:0 19:0 5 43
30. Raigo Lorius 8:0 40:2 12:0 28:1 19:0 33:2 20:0 5 41
31. Rauno Valo 22:0 25:0 39:2 35:2 16:0 23:0 33:1 5 35
32. Karl-Mattias Prangli 29:0 39:2 23:0 25:1 14:0 35:0 40:2 5 33
33. Jaan Viirmann 23:0 37:0 27:2 17:0 38:2 30:0 31:1 5 33
34. Sigmar Seermann - 24:1 35:0 39:1 21:0 40:1 0:2 5 21
35. Karl Henry Teär 10:0 11:0 34:2 31:0 27:0 32:2 21:0 4 41
36. Henry Noah Mägi 13:1 15:0 24:1 16:0 37:1 27:0 38:1 4 40
37. Hendrik Astra 20:0 33:2 6:0 24:0 36:1 21:0 39:1 4 39
38. Karolina Lillemets 12:0 19:0 40:2 29:0 33:0 25:1 36:1 4 35
39. Sergio-Silver Kreegimaa 26:0 32:0 31:0 34:1 40:0 0:2 37:1 4 25
40. Vootele Mets 16:0 30:0 38:0 27:0 39:2 34:1 32:0 3 33