Schack (Stängd turnering) (2019-03-11T14:00:00+02:00 - 2019-03-11T16:33:30+02:00)

Arrangör
Meikop
Tidskontroll
10 antal minuter + 2 antal sekunder
Beskrivning
Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - gümnaasium (10. - 12. klass)
Ladda ned turneringspartier
Ranking Namn 1 2 3 4 5 6 7 Poäng Buchholz (Full truncated)
1. Margareth Olde 31:2 13:2 5:2 4:2 2:2 9:2 3:1 13 58
2. Markus Hansson 10:2 12:2 11:2 8:2 1:0 4:2 7:1 11 58
3. Grete Olde - 40:2 36:2 25:2 11:2 8:2 1:1 11 41
4. Paul Antsaar 34:2 37:2 25:2 1:0 6:2 2:0 12:2 10 53
5. Martin Oja 32:2 14:2 1:0 10:0 25:2 17:2 16:2 10 51
6. Rauno Veski 41:2 8:0 18:2 12:2 4:0 15:2 9:2 10 50
7. Johanna Keerd 40:0 26:1 38:2 20:2 19:2 10:2 2:1 10 43
8. Sander Kasela 33:2 6:2 9:2 2:0 10:1 3:0 18:2 9 55
9. Artjom Afanasjev 21:2 19:2 8:0 13:2 15:2 1:0 6:0 8 55
10. Karl-Mattias Prangli 2:0 24:2 40:2 5:2 8:1 7:0 14:1 8 55
11. Shrek Tankler 20:2 27:2 2:0 18:2 3:0 16:0 21:2 8 51
12. Rasmus Roosleht 26:2 2:0 27:2 6:0 34:2 13:2 4:0 8 51
13. Kaur Erik Kais 39:2 1:0 34:2 9:0 14:2 12:0 29:2 8 48
14. Rauno Valo 16:2 5:0 19:1 22:2 13:0 28:2 10:1 8 48
15. Andres Sui 29:2 18:0 32:2 37:2 9:0 6:0 30:2 8 42
16. Kristjan Hansen 14:0 32:0 42:2 27:2 37:2 11:2 5:0 8 41
17. Robin Pihelgas - 28:2 31:2 19:0 35:2 5:0 25:2 8 34
18. Gert Jõgiste 35:2 15:2 6:0 11:0 21:1 33:2 8:0 7 47
19. Raiko Valo 38:2 9:0 14:1 17:2 7:0 21:0 33:2 7 46
20. Karl Henry Teär 11:0 22:1 30:2 7:0 24:1 35:2 23:1 7 45
21. Roomet Libe 9:0 42:2 37:0 29:2 18:1 19:2 11:0 7 40
22. Dan Taidla 27:0 20:1 39:2 14:0 36:2 25:0 32:2 7 37
23. Henry Kaljulaid - 39:1 28:1 33:1 26:1 31:2 20:1 7 29
24. Henry Noah Mägi - 10:0 41:1 42:2 20:1 26:1 37:2 7 28
25. Miko Pärn 28:2 36:2 4:0 3:0 5:0 22:2 17:0 6 52
26. Andres Kask 12:0 7:1 35:1 36:1 23:1 24:1 28:1 6 43
27. Kalev Kaasik 22:2 11:0 12:0 16:0 29:0 39:2 38:2 6 41
28. Raigo Lorius 25:0 17:0 23:1 41:2 31:2 14:0 26:1 6 40
29. Kennar Kahju 15:0 38:1 33:1 21:0 27:2 37:2 13:0 6 38
30. Markus Jõgi 37:0 35:1 20:0 38:1 41:2 34:2 15:0 6 33
31. Erik Pedak 1:0 33:1 17:0 39:2 28:0 23:0 42:2 5 43
32. Uku Pärtel Rand 5:0 16:2 15:0 35:0 38:1 36:2 22:0 5 43
33. Karolina Lillemets 8:0 31:1 29:1 23:1 40:2 18:0 19:0 5 41
34. Lauri Trumann 4:0 41:2 13:0 40:2 12:0 30:0 35:1 5 40
35. Jaan Viirmann 18:0 30:1 26:1 32:2 17:0 20:0 34:1 5 39
36. Torm Vatsfeld 42:2 25:0 3:0 26:1 22:0 32:0 40:2 5 38
37. Markus Rene Hakkaja 30:2 4:0 21:2 15:0 16:0 29:0 24:0 4 46
38. Sigmar Seermann 19:0 29:1 7:0 30:1 32:1 40:1 27:0 4 40
39. Sergio-Silver Kreegimaa 13:0 23:1 22:0 31:0 42:1 27:0 41:2 4 36
40. Vootele Mets 7:2 3:0 10:0 34:0 33:0 38:1 36:0 3 44
41. Joonas Tiitson 6:0 34:0 24:1 28:0 30:0 42:2 39:0 3 38
42. Triinu Jakson 36:0 21:0 16:0 24:0 39:1 41:0 31:0 1 36