Schack (Stängd turnering) (2020-11-23T14:00:00+02:00 - 2020-11-23T16:32:56+02:00)

Arrangör
Meikop
Tidskontroll
10 antal minuter + 2 antal sekunder
Beskrivning
Mõttespordi olümpiaadi I etapp - gümnaasium (10. - 12. klass)
Ladda ned turneringspartier
Ranking Namn 1 2 3 4 5 6 7 Poäng Buchholz (Full truncated)
1. Karl Kristofer Orgse 33:2 6:2 10:2 5:2 38:2 4:2 2:1 13 56
2. Georg Aleksander Pedoson 21:2 26:2 12:2 18:2 9:2 38:2 1:1 13 49
3. Marc Joosep Tähiste 38:2 19:2 32:2 6:2 10:1 9:1 5:2 12 49
4. Paul Antsaar 30:2 11:2 9:0 7:2 14:2 1:0 15:2 10 57
5. Shrek Tankler 16:2 23:2 18:2 1:0 20:2 8:2 3:0 10 56
6. Andres Sui 25:2 1:0 15:2 3:0 31:2 10:2 13:2 10 56
7. Ekke Valge 17:2 38:2 13:2 4:0 15:0 31:2 18:2 10 45
8. Sten-Erik Uuskar 32:2 18:0 21:2 22:2 19:2 5:0 12:2 10 44
9. Mirko Lainevool 20:2 13:2 4:2 38:2 2:0 3:1 10:0 9 58
10. Vladislav Dubov 35:2 24:2 1:0 12:2 3:1 6:0 9:2 9 58
11. Demjan Kuksov 29:2 4:0 14:0 27:2 18:1 19:2 20:2 9 44
12. Markus Rene Hakkaja 36:2 14:2 2:0 10:0 22:2 20:2 8:0 8 52
13. Miko Pärn 34:2 9:0 7:0 24:2 23:2 14:2 6:0 8 49
14. Otto Tuuling 22:2 12:0 11:2 16:2 4:0 13:0 21:2 8 49
15. Andre Koppel 24:0 31:2 6:0 32:2 7:2 16:2 4:0 8 48
16. Raigo Lorius 5:0 28:2 17:2 14:0 25:2 15:0 23:2 8 46
17. Joosep Plamus 7:0 29:2 16:0 34:2 33:2 18:0 22:2 8 40
18. Marko Järve 37:2 8:2 5:0 2:0 11:1 17:2 7:0 7 60
19. Marie Eike Rebane 31:1 3:0 36:2 26:2 8:0 11:0 30:2 7 46
20. Artjom Nikokošev 9:0 27:2 24:2 23:2 5:0 12:0 11:0 6 48
21. Ilja Tištšenko 2:0 35:2 8:0 25:0 27:2 34:2 14:0 6 47
22. Hendrik Astra 14:0 30:2 33:2 8:0 12:0 25:2 17:0 6 45
23. Kristjan Hansen 28:2 5:0 25:2 20:0 13:0 29:2 16:0 6 44
24. Jaan Viirmann 15:2 10:0 20:0 13:0 29:0 37:2 34:2 6 40
25. Ervin Sikka 6:0 34:2 23:0 21:2 16:0 22:0 35:2 6 40
26. Andres Kask 27:2 2:0 38:2 19:0 34:0 28:0 37:2 6 38
27. Kalev Kaasik 26:0 20:0 28:2 11:0 21:0 36:2 31:2 6 37
28. Sergio-Silver Kreegimaa 23:0 16:0 27:0 35:1 37:1 26:2 33:2 6 34
29. Henry Noah Mägi 11:0 17:0 35:1 30:1 24:2 23:0 32:1 5 38
30. Voldemar Kirss 4:0 22:0 31:0 29:1 36:2 32:2 19:0 5 36
31. Kennar Kahju 19:1 15:0 30:2 33:1 6:0 7:0 27:0 4 46
32. Sigmar Seermann 8:0 37:2 3:0 15:0 35:1 30:0 29:1 4 44
33. Torm Vatsfeld 1:0 36:2 22:0 31:1 17:0 35:1 28:0 4 41
34. Markus Jõgi 13:0 25:0 37:2 17:0 26:2 21:0 24:0 4 40
35. Raigo Rei 10:0 21:0 29:1 28:1 32:1 33:1 25:0 4 36
36. Martin Purre 12:0 33:0 19:0 37:1 30:0 27:0 0:2 3 32
37. Raimond Hargats 18:0 32:0 34:0 36:1 28:1 24:0 26:0 2 33
38. Erich Voomets 3:0 7:0 26:0 9:0 1:0 2:0 - 0 57