Mustade eelis

Loetud 162 kasutaja poolt

TiiT 2007-09-04T11:09:16+03:00
Nagu olen kuulnud, on mustade nuppudega mängijal selge eelis vastase ees. Et seda natuke leevendada olen kuulnud varianti, et alguses tuleks 3 nuppu (2 musta + valge) lauale laduda kellegi poolt.

*Mismoodi see süsteem päriselt siis toimib, et kes need nupud sinna asetab?
*Kui palju see olukorda parandab?
MeikopVint.ee asutaja 2007-09-04T11:28:11+03:00
Jah.

Sellest on juttu ka Wikipedias .
Lahendus oleks muuta gomoku Renjuks.
Kui paljud kasutajad seda sooviksid?
TiiT 2007-09-04T11:43:38+03:00
Kui rendzu teha, siis peaks ikka gomoku ka jääma, et algajad saavad selle peal harjutada. Rendzu on alguses liiga keeruline äkki. Just selle mõttega oleks põhjendatud need 3 nuppu.
Aga ootaks kommentaare ala spetsialistidelt.
duxdery 2007-09-12T20:09:45+03:00
Tegelikult kui oleks võimalik, võiks loomulikult siia lisada ka renju gomoku kõrvale!
antsTreener 2007-09-20T16:20:04+03:00
Jah, mustal on gomokus selline eelis, et saab mitte lihtsalt kindlalt võita, vaid koguni võita väga paljude erinevate alguste puhul (võib käia musta 2. nupu enam kui kümnesse eri punkti ja kõigil juhtudel omada tõestatud võitu. Profidel kõik need võidud peas üldiselt pole, aga üldine loogika on piisav, et ka üsna vähese mõtlemisajaga toime tulla. Mängu võrdsustamiseks on 2 võimalust:
1) Mängida rendzureeglitega, ehk keelata mustale osad kombinatsioonid ja mängida värvivahetusega.
2) Mängida gomokureelitega, aga esimene mängija paneb algul 2 musta ja 1 valge nupu, mis järel teine mängija otsustab kas jätkata ise musta või valgega. See on siis värvivahetusega gomoku.
Mängijana olen ise suur rendzureeglite fänn. Keelatud kombinatsioonid mustale, ehk foolid loovad mängule uusi põnevaid ja võluvaid aspekte, ehk et valge saab hakata musta keelatud punkte ründama.
Organisaatori ja ala edendajana aga, kui tuleks valida kas lisada rendzu või värvivahetusega gomoku ma nii kindel enam ei ole. Rendzureeglite õppimine ei ole tõsisele fännile muidugi suur probleem ,kuid esialgu hakkaks siin mängima siiski käputäis inimesi (arv küll suureneks kui teeks asja välismaalastele arusaadavaks).
Samas värvivahetusega gomokut võiks mängida nii prof kui algaja.
Mul poleks selle vastu muidugi midagi kui siin tulevikus oleks mõlemad võimalused (lisaks veel kõige tavalisemale gomokule) :), kuid mina kui programmeerimisvõhik ei kujuta ette kui palju nende asjade tegemiseks vaeva läheb.
duxdery 2007-09-20T16:42:02+03:00
Eks jah aja jookul võiks tekkida kõik kolm varianti. Aga esialgu pean isiklikult küll hädavajalikuks lausa värvivahetusega variandi olemasolu tavalise gomuku kõrvalt.
TiiT 2007-09-20T18:12:10+03:00
progemise taha ei tohiks asi selles mõttes jääda et kõike on võimalik programmeerida. Lihtsalt aja küsimus.
MeikopVint.ee asutaja 2007-09-21T07:58:15+03:00
[i]postitas ants[/i]
2) Mängida gomokureelitega, aga esimene mängija paneb algul 2 musta ja 1 valge nupu, mis järel teine mängija otsustab kas jätkata ise musta või valgega. See on siis värvivahetusega gomoku.


Küsimus: kas alguses peab saama paigutada need kolm nuppu 19*19 lauale? või võib ka väiksemale nt. 5*5 ruudustikule (siis suure laua keskmine osa)? On seal strateegiliselt vahe sees?

Küsin selle pärast, et mõtlen realisatsioonile. Pakun välja lahenduse, et juba kutsumisaknas on kasutajal võimalik valida, kuhu need 3 nuppu panna. 19*19 laud kutsumisaknas venitab aga selle kutsumisakna päris suureks:) Mängu alustades oleksid need paigutatud nupud siis juba laual olemas.

Üks mõte veel: Ei hakka eraldi mängu kindlasti tegema - gomoku kutsumisaknas on võimalik valida, kas soovid mängida tavalist gomokut või värvivahetusega gomokut.
duxdery 2007-09-21T09:32:43+03:00
Ei ole vajadust nuppude paigutamiseks juba enne mängu.
Enne mängu saaks ikkagi ainult valida mängu alustaja, see kes alustab nuppude paigutamist ehk siis valides musta. Värvivahetus tingib juba seda, et must ei pane endale head seisu, sest see võidakse ära võtta.
Minu isiklik arvamus oleks siis, et lihtsalt lisaks algusesse juurde selle värvivahetuse checkboxi.
Aga sellega, kas saab kasutada esimese kolme nupu panekuks koge väljakut peaks vist kunsulteerima siin Antsu veõi kellegagi, kes teab kas ntx nurgast alustamisega võib ka mingi eelise välja mängida vms.
MeikopVint.ee asutaja 2007-09-21T09:57:43+03:00
Probleem on realiseerimises. On tunduvalt lihtsam, kui kutsuja määrab ära nende nuppude asukoha ja kutsutav siis otsustab, kas ta tahab kutsujaga sellistel tingimustel värvivahetust mängida ja valib oma värvi sealsamas kutsumisaknas.

Miks selline lahendus ei sobi?

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele