Mõttespordi MM 2011

Loetud 219 kasutaja poolt

nikitheone 2011-08-29T05:28:23+03:00
tubli-tubli!
MeikopVint.ee asutaja 2011-08-29T08:30:43+03:00
Värske info Londonist: Meie esindusmeeskond tähistas nähtavasti eile võitu väärikalt, kuna täna jäid nad lennukist maha. Seega - kes soovis Andest ja Kertut lennujaama tervitama minna - ootame värskemat infot, mis kell nad tegelikult saabuvad.

kastan88Treener 2011-08-29T09:33:03+03:00
Sõõrumaad, Selid ja teised rahahaid! Uuu! Kas poleks mitte paras aeg oma rahakotte tuulutada ja toetada maailmaklassi mõttesportlasi?
MeikopVint.ee asutaja 2011-08-29T09:45:09+03:00
Tõsiasi on, et meie koondis sõitis kohale oma vahenditest. Mõttesport ei ole Eestis populaarne, kuid selle probleemiga me tegelemegi:) Andrese saavutus on kindlasti hindamatu väärtusega selle spordiala populariseerimisel.
MeikopVint.ee asutaja 2011-08-29T12:46:14+03:00
Andres ja Kertu saabuvad Tallinna lennujaama täna kell 19.05.
Kõik tervitama!

Ise olen kahjuks 210km. kaugusel ja ei jõua. Tervitan neid Tartus... Sellest koorub välja mõte teha mingi õhtu klubis Trehv väike vastuvõtuüritus. Huvilisi Tartus veel?
tanel92 2011-08-29T19:24:33+03:00
Kui midagi toimub, siis olen kohal ja vajadusel aitan nõu ja jõuga:)
aivs11111 2011-08-29T20:16:22+03:00
Oli huvitav lugemine ja andis küllaltki hea ülevaate turniiri käigust. Lisan ka omalt poolt õnnitlused Andresele ja Kertule. Loodan, et see ala leiab Eestis rohkem populaarsust.

Lisaks siiski omalt poolt, et ma ei saa aru, miks lisada alade nimekirja gomoku, mitte rendzu, esimene neist on alles arenev mõttemäng kui teises on juba päris palju alaga korralikult tegelevaid inimesi. Seda nimelt Hiinas. Seal on ka hulk neid, kes saavad heade tulemuste eest või rendzu õpetamise eest igakuist sissetulekut (ma kahjuks ei oska täpset numbrit tuua, aga ma arvan, et see jääb kuskil 50 ja 100 vahele). See summa ei ole küll suur, aga kui arvesse võtta, et lisaks antakse neile ka elamispind, siis on see inimese jaoks, kes tahab ainult sellele pühenduda, väga hea võimalus.

Teiseks, ma ei näe praegu väga neid inimesi, kes ainult tänu gomoku lisandumisele oleksid huvitatutud sellest võistlusest osa võtmisest (olgu, Ants, peale tema võib-olla oleks mingi huvi Tunnetil või Andol, kes juba oskavad mõnda teist mõttemängu päris hästi (Tunnet pokkerit ja Ando go-d) ning tänu oma andekusele saavutaks ka teistes alades mõne ajaga päris korraliku taseme (mõlemad on juba praegu küllaltki osavad vene kabes jne). Ise mõtleks selle peale ainult siis, kui lisataks rendzu ja siis juba valiks välja enam sümpatiseerivad alad ning hakkaks vaikselt harjutama. Nii kümne aasta pärast võiks juba olla piisavalt enesekindlust, et võistlema minnes ei peaks kartma, et päris viimaseks ei jääks :)

Lisaks, ei saa ma aru, miks Eesti mitmevõistluse turniiridel on rendzu asemel gomoku. Kas keegi oskab mulle öelda kindlat põhjust? Kui asi on rendzu keerukuses võrreldes gomokuga, siis tegemist on ikkagi mõttemängijatega ja foolide selgeks õppimine ei tohiks erilist peavalu valmistada. Peale selle, kui lülitada rendzu kavasse vana RIFi reegliga, siis on hoopis gomoku keerulisem, sest kes vähegi viitsib mingit avangut gomokus ette valmistada, väänab sulle lihtsalt sellise asja lauale, et isegi head mängijad võivad seda paarkümmend minutit jõllitada, aga ikka midagi aru ei saa, mis toimub.
fantunesTreener 2011-09-02T10:41:05+03:00
Sattusin lugema 1997. aasta turniiri ülevaadet. Selgub, et tol aastal oli auhinnafond 100 000£ (toona oli ka naela kurss parem kui praegu). Võrdluseks, käesoleval aastal oli auhinnafond 0£. Jäin vist omma kümmekond aastat hiljaks.
poffic 2011-09-02T14:44:20+03:00
pakun, et maailmameistriks tulek oli ka oluliselt raskem
fantunesTreener 2011-09-21T08:21:54+03:00
Kusjuures ehk isegi ei olnud raskem. Toonane valitseja Demis Hassabis, kes võitis 5 MM-tiitlit, praegu vaevalt et põhifavoriit oleks. Ta on küll põhimõtteliselt aktiivsest mõttespordi mitmevõistlusest loobunud, kuid oma endistel trumpaladel siiski osaleb ja suhteliselt edutult.
Küll aga oli tunduvalt raskem nii head punktisummat kokku ajada. Asi selles, et korralikud auhinnad olid ka iga ala võitjatele, mis tõi kohale oma ala tippe ka kõigest ühte ala mängima. Mitmevõistlejatel teadagi sel juhul keerukas aladelt maksimumpunkte korjata.

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele