Pentamind MM 2015

Loetud 98 kasutaja poolt

fantunesTreener 2015-08-20T20:12:26+03:00
IXX Rahvusvahelime Mõttespordi Olümpiaad (Mind Sports Olympiad) ning selle põhiatraktsioon Pentamind maailmameistrivõistlused (http://www.msoworld.com/pentamind/pentamind-scoring/) toimuvad sel aastal 23.-31. augustil Londonis. Eestlastest minemas vähemalt 3 tõsiselt üldarvestuse kohtadele pretendeerijat, pluss teist niipalju taustajõude, kes lõbu pärast üksikutel aladel kaasa löövad.
Esimesel võistluspäeval on hommikusel ja/või pealelõunasel sessioonil kavas stratego, backgammon, settlers, scrabble ja 960-male ning õhtusel sessioonil 5 card draw, kings cribbage, shogi ning hare&tortoise. Pärast seda, kui lugesin reeglitest, et pokkeri koondarvetust Pentamindi jaoks kasutada ei saa, oli minu jaoks valik lihtne: 2 sessiooni malet ning õhtul hare&tortoise. Teiste kohta tean, et Martin ja MAdli valivad settlersi ja backgammoni vahel ning õhtul eeldatavasti tulevad eeldatavasti samuti jänese ning kilpkonnaga võidu jooksma.
MeikopVint.ee asutaja 2015-08-21T09:13:05+03:00
Edu teile!

Kas pokkeri üksikalad lähevad pentamindi arvestusse või on pokker üldse välja jäetud?
Nuffu 2015-08-22T23:21:49+03:00
Pokkerist saab pentamindi arvestusse minna üksiku alana ainult üks tulemus. Pokkeri üldarvestuse saab eraldi karika.
Nuffu 2015-08-22T23:35:12+03:00
Panen siia kirja alad, millest meil plaanis osa võtta on.

Andres:

23 - Male 960, Hare and Tortoise
24 - Kiirmale, 7 Card Stud
25 - Twixt, London Lowball
26 - Entroopia
27 - Quoridor, Kamisado, Pineapple
28 - Lines of Action
30 - Blokus, Texas Hold'Em
31 - Boku, Lost Cities

Martin:

23 - Settlers of Catan, Hare and Tortoise
24 - Backgammon, 7 Card Stud
25 - Backgammon, London Lowball
26 - Ticket to Ride, Omaha
27 - Superfut, Kamisado, Pineapple
28 - Carcassone
30 - Agricola, Gomoku
31 - Boku, Lost Cities

Madli:

23 - Settlers of Catan, Hare and Tortoise
24 - Backgammon, 7 Card Stud
25 - Abalone, London Lowball
26 - Ticket to Ride, Omaha
27 - Superfut, Kamisado, Pineapple
28 - Lines of Action
30 - Agricola, Gomoku
31 - Boku, Lost Cities

Täielikku ajakava näeb siit: http://www.msoworld.com/schedule/full-schedule/
Nuffu 2015-08-23T15:52:17+03:00
Esimesed turniirid on poole peal. Andres jagab males 2,5 punktiga teist kohta, olles just pähe teinud Marko Keskelile. Markol on pärast kolme vooru 1 punkt. Katan-is läheb eeatastest kõige paremini Martinil. Pärast kahte vooru on tal 19 punkti, Jaanusel 12, Madlil 8. Hetkel on Katanis viis liidrit, kellel kõigil on maksimum 22 punkti.
Nuffu 2015-08-23T20:57:48+03:00
Esimesed turniirid on nüüdseks lõppenud, kuigi täielikke tulemusi veel väljas pole. Andresel läks teine pool turniirist üsna õnnetult. Sai ühe punkti kolmest. Kokkuvõttes jäi kuuendat kohta jagama. Marko jäi Andresest veel poole punkti võrra maha. Katani võitis Simneet Bassi, James Heppel oli teine, Ankush kolmas. Martin jäi kaheksandat kohta jagama. Minu ja Jaanuse tulemusi pole, aga Jaanus jäi kindlasti ettepoole, samas rohkem kui duubeldasin oma punktid kolmandas voorus, kui õnnestus üks laud võita ;) Kohe hakkab õhtune sessioon. Martin otsustas hoopis pokkeris five card draw-d proovida. Mina, Andres ja Jaanus läheme Hare and tortoise-i mängima. Marko proovib veel ühte malet.
Nuffu 2015-08-24T00:18:51+03:00
Õhtune sessioon hakkab vaikselt lõppema. Markol on males enne viimast vooru 5 punkti 8-st. Martin on pokkeris finaallauas viimase 5 hulgas. Mäng käib endiselt. Hare and tortoise sai mõnda aega tagasi läbi. Andres sai 8nda koha, Jaanus jäi hoolimata võimalusest mängida finaallauas jagama kuuendat kohta. Mul õnnestus esimesed kaks vooru võita (tähendab olin siis liider), kusjuures teises voorus mängisin Dario de Toffoli, Andrese ja James Heppeli vastu. Finaallauas sain liidrina kõige halvema asetuse ja Jaanus just kõige sõbralikumalt ei käitunud ka, kokkuvõttes siiski turniiri hõbemedal James Heppeli järel. Matthee Hathrell jäi kolmandat kohta jagama.
Nuffu 2015-08-24T00:33:02+03:00
Turniirid läbi. Martin pokkeris neljas 13st. Markol kokku 5 punkti 9st. Males oli osalejaid 30.

Esimene päev läbi. Nüüd vaja homseks välja puhata, et taas võitlusesse asuda! Vähemalt on eestlaste medaliarve avatud ;)
driv4r 2015-08-24T01:48:04+03:00
No pole paha :D
Ja üldiselt alguses ei saa vedama, lõpus ei saa pidama...
fantunesTreener 2015-08-24T10:57:05+03:00
Sel korral on ka üks oluline muutus reeglites: lisaks tavapärasele valemile (n-p)/(n-1)*100 on parandusteguriga n/(n+1) korrutatud mitte enam ainult üksikute väikeste alade, vaidi kõigi alade tulemused. Minu strateegia spetsialiseeruda vähetuntud determineeritud täisinformatsiooniga mängudele kannatab seetõttu oluliselt ja senistest 3-st tiitlist vähemalt 2 olnuks praeguste reeglite korral olemata. Reaalselt saan nüüd loota umbes 460 punktile ja sedagi ideaalse õnnestumise korral. Tulemustes kaotavad muidugi kõik, kuna 100 punkti enam saada võimalik pole, kuid mina olin seni just valinud alad, kus parandustegurit ei rakendatud.
Tundub, et peab hakkama strateegiat ümber mängima ja järgmisel aastal male asemel settlersi valima...
Täna plaanin 2 esimest sessiooni malet ning õhtul pokkerit. Martin ja Madli on minemas backgammonisse ja teiste kohta hetkel ei tea.

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele