Turneringar för Tankesportsolympiaden 2023/2024

Tid Spel Beskrivning Vinnare Tidsåtgång Antal spelare Resultat
1. 2023-11-20T13:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi I etapp - algkool (1. - 4. klass) karls 2h 48min 194 Öppna
2. 2023-11-20T13:30:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi I etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 2h 50min 268 Öppna
3. 2023-11-20T14:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi I etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) tormikull 2h 46min 87 Öppna
4. 2023-11-21T13:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi I etapp - algkool (1. - 4. klass) Kev123 2h 22min 211 Öppna
5. 2023-11-21T13:30:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi I etapp - põhikool (5. - 9. klass) LionPriit 2h 29min 282 Öppna
6. 2023-11-21T14:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi I etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) Ants-5020 2h 13min 46 Öppna
7. 2023-11-22T13:00:00+02:00 Gomoku Mõttespordi olümpiaadi I etapp - algkool (1. - 4. klass) ronant 1h 15min 121 Öppna
8. 2023-11-22T13:30:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi I etapp - põhikool (5. - 9. klass) tristant 2h 15min 182 Öppna
9. 2023-11-22T14:00:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi I etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) ikla 1h 40min 43 Öppna
10. 2023-11-23T13:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi I etapp - algkool (1. - 4. klass) USA 1h 40min 108 Öppna
11. 2023-11-23T13:30:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi I etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 1h 40min 181 Öppna
12. 2023-11-23T14:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi I etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 40min 38 Öppna
13. 2023-11-24T13:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi I etapp - algkool (1. - 4. klass) Rannailm 1h 40min 94 Öppna
14. 2023-11-24T13:30:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi I etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 1h 40min 114 Öppna
15. 2023-11-24T14:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi I etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 40min 27 Öppna
16. 2024-01-15T13:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi II etapp - algkool (1. - 4. klass) tobiasreinso 2h 39min 186 Öppna
17. 2024-01-15T13:30:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi II etapp - põhikool (5. - 9. klass) AaronRajandu 2h 47min 218 Öppna
18. 2024-01-15T14:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi II etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) DionK 2h 48min 73 Öppna
19. 2024-01-16T13:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi II etapp - algkool (1. - 4. klass) Kev123 2h 16min 190 Öppna
20. 2024-01-16T13:30:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi II etapp - põhikool (5. - 9. klass) LaurJakob 2h 26min 241 Öppna
21. 2024-01-16T14:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi II etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) Ants-5020 2h 06min 31 Öppna
22. 2024-01-17T13:00:00+02:00 Gomoku Mõttespordi olümpiaadi II etapp - algkool (1. - 4. klass) karls 1h 11min 139 Öppna
23. 2024-01-17T13:30:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi II etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 2h 10min 158 Öppna
24. 2024-01-17T14:00:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi II etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) ikla 1h 54min 31 Öppna
25. 2024-01-18T13:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi II etapp - algkool (1. - 4. klass) USA 1h 40min 107 Öppna
26. 2024-01-18T13:30:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi II etapp - põhikool (5. - 9. klass) helenakender 1h 40min 155 Öppna
27. 2024-01-18T14:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi II etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 40min 34 Öppna
28. 2024-01-19T13:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi II etapp - algkool (1. - 4. klass) Rannailm 1h 40min 94 Öppna
29. 2024-01-19T13:30:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi II etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 1h 40min 117 Öppna
30. 2024-01-19T14:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi II etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) illikas 1h 40min 25 Öppna
31. 2024-02-12T13:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi III etapp - algkool (1. - 4. klass) noratoomast 2h 43min 162 Öppna
32. 2024-02-12T13:30:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi III etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 2h 51min 192 Öppna
33. 2024-02-12T14:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi III etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) tormikull 2h 42min 62 Öppna
34. 2024-02-13T13:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi III etapp - algkool (1. - 4. klass) Kev123 2h 18min 183 Öppna
35. 2024-02-13T13:30:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi III etapp - põhikool (5. - 9. klass) messi34 2h 22min 178 Öppna
36. 2024-02-13T14:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi III etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) kevinj8 2h 13min 35 Öppna
37. 2024-02-14T13:00:00+02:00 Gomoku Mõttespordi olümpiaadi III etapp - algkool (1. - 4. klass) Kuusesaar 1h 20min 132 Öppna
38. 2024-02-14T13:30:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi III etapp - põhikool (5. - 9. klass) MihkelNormak 2h 13min 126 Öppna
39. 2024-02-14T14:00:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi III etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) olivervalk 2h 07min 35 Öppna
40. 2024-02-15T13:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi III etapp - algkool (1. - 4. klass) USA 1h 40min 107 Öppna
41. 2024-02-15T13:30:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi III etapp - põhikool (5. - 9. klass) helenakender 1h 40min 127 Öppna
42. 2024-02-15T14:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi III etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 40min 28 Öppna
43. 2024-02-16T13:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi III etapp - algkool (1. - 4. klass) Rannailm 1h 40min 90 Öppna
44. 2024-02-16T13:30:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi III etapp - põhikool (5. - 9. klass) fireann 1h 40min 104 Öppna
45. 2024-02-16T14:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi III etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 25min 21 Öppna
46. 2024-03-18T13:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - algkool (1. - 4. klass) danielgilan 2h 43min 163 Öppna
47. 2024-03-18T13:30:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - põhikool (5. - 9. klass) kuu 2h 49min 202 Öppna
48. 2024-03-18T14:00:00+02:00 Schack Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) DionK 2h 43min 64 Öppna
49. 2024-03-19T13:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - algkool (1. - 4. klass) Kev123 2h 21min 180 Öppna
50. 2024-03-19T13:30:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - põhikool (5. - 9. klass) messi34 2h 25min 200 Öppna
51. 2024-03-19T14:00:00+02:00 Ryskt damspel Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) Ants-5020 2h 18min 30 Öppna
52. 2024-03-20T13:00:00+02:00 Gomoku Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - algkool (1. - 4. klass) ronant 1h 30min 125 Öppna
53. 2024-03-20T13:30:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - põhikool (5. - 9. klass) dima10 2h 15min 124 Öppna
54. 2024-03-20T14:00:00+02:00 Swap Gomoku Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 49min 34 Öppna
55. 2024-03-21T13:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - algkool (1. - 4. klass) USA 1h 40min 108 Öppna
56. 2024-03-21T13:30:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - põhikool (5. - 9. klass) Maasikas999 1h 40min 105 Öppna
57. 2024-03-21T14:00:00+02:00 Sudoku (Varia) Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 40min 29 Öppna
58. 2024-03-22T13:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - algkool (1. - 4. klass) Rannailm 1h 40min 96 Öppna
59. 2024-03-22T13:30:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - põhikool (5. - 9. klass) elsbet 1h 40min 93 Öppna
60. 2024-03-22T14:00:00+02:00 Korsord (Varia) Mõttespordi olümpiaadi IV etapp - gümnaasium (10. - 12. klass) liikur 1h 40min 21 Öppna