Bismarck Vindis

Loetud 279 kasutaja poolt

rakutuum 2008-01-28T10:12:42+02:00
mina olen nelja käega poolt, et võiks teha Bismarcki kaardimängu! Oskaks ma progeda, oleks ma ise selle mängu juba ammu teinud! Jõudu ja jaksu!
kod112 2011-04-28T17:06:03+03:00
pole enne bismarci online näinud, aga kui tuleb, siis mängiks küll.
Mezilane1 2011-06-05T11:11:02+03:00
[i]postitas Mezilane1[/i]
Ei usu et 52 kaardiga on parem, sest:
mängud veniks ikka liiiiiiga pikaks käes oleks igaühel u 4 kaarti rohkem mis teed juba 16 kaarti ringi peale.
Peale selle:
Võiks olla selline aken mängu kõrval millele on kirjutatud paku 10 min vaheaega. siis pannakse mäng 10 min seisma kui ring on läbi.
kuidas kavatsete realiseerida punktide, tihide nägemist huvitab ka.
Kas mingi kuupäev on paigas millal realiseeritakse,testitakse.
Tervitades

Mezilane1

Ahjaa..... üks parandus ka ,et vaheaeg tuleks peab iga mängija seda vajutama. Ning kui keegi on pakkunud vaheaega näevad teised tema kõrvale kirjutatuna vaheaja poolt vms
Corquaohmu 2011-07-17T18:50:41+03:00
[i]postitas Mezilane1[/i]
Ei usu et 52 kaardiga on parem, sest:
mängud veniks ikka liiiiiiga pikaks käes oleks igaühel u 4 kaarti rohkem mis teed juba 16 kaarti ringi peale.
Peale selle:
Võiks olla selline aken mängu kõrval millele on kirjutatud paku 10 min vaheaega. siis pannakse mäng 10 min seisma kui ring on läbi.
kuidas kavatsete realiseerida punktide, tihide nägemist huvitab ka.
Kas mingi kuupäev on paigas millal realiseeritakse,testitakse.
Tervitades

Mezilane1

Aga kui mäng 10 min seisma panna siis venib ju veeeeeel pikemaks? Muidu vöiks bismarck tulla küll, ma mängiks.
heykko 2011-12-04T09:07:36+02:00
et kuidas sellega jääb siis.tahaks õudsalt mängida bismarki,tuletaks nooruspõlve meelde.sai seda siis aastaid mängitud.olen otsin netist ka aga ei leia seda mitte kusagilt,äkki keegi oskab soovitada kus saaks mängida
blufar 2011-12-05T18:26:27+02:00
[i]postitas TiiT[/i]
Õiglane punktisüsteem oleks ikka selline, et võitja võtab punkte nii teiselt kui kolmandalt ja teine võtab kolmandalt.

B -- võtmine;
I -- andmine;
S -- trumbiga võtmine;
M -- trumbiga andmine
A -- kuuest ässani ladumine;
R -- ässast kuueni ladumine;
C -- vabalt ladumine;
K -- soovimine.
3 mängijat mängijate tulem kokku peab andma 0
Igat mängu mängitakse 3 korda ja kordamööda segatakse ka kaarte.
Võtmine.Kaardisegajast järgmine peab võtma 6 tihi,ülejäänud 3 tihi.Iga tihi mis tuleb üle toob + punkti ja iga tihi mis tuli alla toob - punkti.
Andmine.Kaardisegajast järgmine võib võtta 6 tihi,ülejäänud 3 tihi.Iga tihi mis ületab lubatut toob -.
Trumbiga võtmine.Trumbi teeb kaardisegajast järgmine 3 kaardi põhjal.Kui masti pole,tuleb käia trumpi.Punktide arvestus samuti,nagu trumbita võtmisel.
Trumbiga andmine.Trumbi teeb kaardisegajast järgmine 3 kaardi põhjal.Kui masti pole,tuleb käia trumpi.Punktiarvestus nagu trumbita andmise korral.
Ladumine 6-st ässani.käiakse ühekaupa,kui pole,öeldakse pass,põjuseta passida ei tohi.
Punkte arvestatakse kaartide põhjal,mäng lõpeb kui esimesel kaardid otsas,iga kaart mis jäi kätte annab - võitja saab saa palju+ kui kaotajatel kaarte kätte jäi.
Ladumine ässast 6-ni.Kõik muu on sama nagu eelmise mängu korral.
Vaba ladumine.Kaardisegajast järgmine ütleb oma kaardipaki põhjal millest milleni laduda.
Vaba mäng.Kaardisegajast järgmine ütleb,mis mängu mängida.
kõige parem on õppida/meenutada mängu käigus.
Nii vist :)
antsTreener 2011-12-05T19:01:25+02:00
Matu, te pole siis viitsinud Bismarcki kirjapilti järgida :). Tõsi, mäletan, et kui seda mängu sai ise mängitud, siis see viimane, 8. ala kiskus kah vabaks ladumiseks, sest nii sai rohkem teenida, igast 7-st 8-ni ladumised jne. Kui ca 25 aastat tagasi mängisin, tundus päris huvitav. Nüüd, kus bridži palju uhatud, tekib küll küsimus, et kas see trumbi sundkäimine, kui mingi mast otsas, on ikka hea reegel, muudab mängu ühekülgsemaks. Aga noh, vaevalt mina siin suurem mängija oleks, nii et ei hakka väga enda mõtteid peale ajama :)
Muide, ei saanud aru, mis on Marteni ja Tiidu pakutud reitingusüsteemide vahe? :)
DilbertTreener 2011-12-05T19:39:07+02:00
[i]postitas Meikop[/i]
Lisaks võiks keegi meelde tuletada punktiarvestust:
Võtmises annab rohkem kui 4 tihi iga tihi puhul 1 punkt,
Andmises annab iga tihi üle 4-ja -1 punkti

Ja ladumises iga kättejäänud kaart -1 punkti?

Nii on vist suur tõenäosus lõpuks miinusesse jääda ja kes kõige vähem miinuses, võidab?


1) võtmised-andmised.
eestkäsi (esimese kaardi väljakäija) peab/võib võtta rohkem tihisid:
3 mängija puhul: 6-3-3
4 mängija puhul: 3-2-2-2
iga normist rohkem/vähem võetud tihi +/-1 punkti vastavalt mängule.

kõigi mängijate skoor peale igat vooru peab andma kokku nulli.

trumbimängudes tehakse trump esimese 3 kaardi pealt.

2) ladumised
kaotajate iga kättejäänud kaart -1 punkti
esimene lõpetaja saab niipalju + punkte kui palju kaotajad kaotasid, kokku summa peab olema null igas voorus.

3) vaba valik
on mängitud mitut moodi, enamasti küll 8 mängu:
7. vabaladumine ja 8. vaba valik kõigi mängude pealt - kuid mäng tuleb otsustada 3 esimese kaardi pealt (trumbi tegemine!), ka ladumine tuleb siin teha 3 kaardi pealt.
DilbertTreener 2011-12-05T19:44:25+02:00
[i]postitas TiiT[/i]
Õiglane punktisüsteem oleks ikka selline, et võitja võtab punkte nii teiselt kui kolmandalt ja teine võtab kolmandalt.


reitingupunktide arvestamise aluseks võiks olla ikka mängu tulemus ka.
keskmine(d) mängija(d) võivad ju olla nii plussides kui ka miinustes.

või peaks siin arvestada ka reitinguerinevust laua keskmisega ja selle põhjal arvutada välja oodatav mänguskoor.

ja reitingut lisada neile kelle mänguskoor parem oodatavast tulemusest ja vastupidi.
TiiT 2011-12-06T06:05:28+02:00
Antsule vastuseks: Kui reitingud on mängijatel erinevad, siis minu ja Marteni süsteemil tuleb erinevus sisse. Marteni järgi võttes saab keskmine nulli, minu oma järgi võib keskmine nii plusse kui miinuseid saada, olenevalt reitingutest.

Dilbertile vastuseks: Ilmselt tuleks siis otsustada, et kas hindame ainult võitu/kaotust, või hindame seda, kui suurelt see juhtus. Kusjuures, see tundub mõistlik, et hinnata seda suurust, kui palju keegi kellestki üle oli. Kui lõppskoor on +1, 0, -1, siis ilmselt ei oleks tõesti mõistlik lajatada kohe -40 kaotajale.

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele