Džentelmen

Loetud 259 kasutaja poolt

rabapalm 2016-03-15T17:10:32+02:00
1 hea kaardimäng, mida mängitud nii aastatel 1979 kuni 2002, oli dzenetlmen- seda nii Eestis kui Venemaal. Mõned aastad tagasi siin paar postitust selle mängu kohta, aga see ka kõik. Kui n.ö taset võrrelda, siis kindlasti "kõvem" mäng kui bismarck või tuhat. Omal ajal töötasime isegi välja sellele mängule n.ö meistrinormid.
Kes pole kuulnud, siis väljamängu poolest nagu bismarci 2 varianti- võtmine või äraandmine...
Huvitavaks teeb mängu see, et peab enne konkreetse ringi välja mängimist ära arvama, mitu tihi võtad ja õigesti arvanud saavad preemiapunkte :) Keerulisemaks teeb asja see, et kolmekesi( ka neljakesi) mängides peab viimane positsioon pakkuma oma tihide arvu nii, et et kokkuvõttes keegi pakkujatest on sunnitud eksima ehk siis pakutavate tihide arv ei tohi klappida. Erinevad märkimissüsteemid läbi proovitud ja lõpptulemused järjestuse koha pealt ei muutu , kui võrrelda n.ö vene-süsteemi ( pakkumise järgi võetud tihi 10 punkti, vähem -10 ja üle lihtsalt iga tihi eest punkt) või siis eesti-süsteemi, kus preemiaks täpse arvamise eest 5 punni+ iga tihi eest 1 punn, mida saab nagunii , nii vähem kui üle võtmisel.
Igatahes , siis kui ise aktiivselt kaarte mängitud sai, arvan, et see mäng oli meil populaarsuselt nii 3.-ndal kohal ja kui valitute mängu- bridži- mitte arvestada, siis isegi 2.-l!!
Vindis võiks proovida küll...
bacco 2016-03-15T18:40:02+02:00
Võib olla ajan midagi sassi aga ega see (sitaratas)ei ole,kus alguses üks ,kaks jne.. kaarti ja siis tagasi,pidi ka arvama kas saad tihi või ei.kunagi sai seda ikka kopikate peale mängitudä
kämby 2016-03-16T09:35:08+02:00
see mäng käib 1-9 ja 9 -1 tagasi vist kui jahh siis olen minagi mänginud seda mängu kindlasti oli huvitavam mäng kui bism
rabapalm 2016-03-16T10:26:34+02:00
[i]postitas kamby[/i]
see mäng käib 1-9 ja 9 -1 tagasi vist kui jahh siis olen minagi mänginud seda mängu kindlasti oli huvitavam mäng kui bism

Neljakesi mängides jah 1-9 ja tagasi. Tunduvalt ilusam mäng kolmekesi, s.t 1-1-1-2-3....12-12-12-11-10.....2-1-1-1. Esimest , viimast ja keskmist osa mängitakse läbi kolm korda.
Heal mängul mitu nime: mina olen kuulnud veel- diplomaat, lehm, aga venekeelseid enam ei mäleta.
Kolmekesi mängu jaoks olid meil tudengiajal väljatöötatud järgunormid :D : RSM (rahvusvaheline meister); M ( meister) ; MK; M1 ( meeste esimene järk) :p ; M2, M3; N1 ( naiste 1), N2,N3 kuni RS-ni ( rahvasportlane) välja ...
Mängisime ikka väga sageli . Tuhandet sai muidugi ka mängitud ja punktivahe eest võitja suhtes pidi kükke tegema; džentelmeni punktivahe väärtuses kätekõverdusi ( võis valida ka arvuliselt 10
korda rohkem kükke) :p
hawkbrow 2016-03-16T12:13:01+02:00
Jah, see on hea mäng. Eriti just kolmekesi. Minu järk selles mängus on UM (Universumi Meister).
muhvnTreener 2016-03-17T01:07:07+02:00
Meie mängisime seda mängu jokkeri nime all. Mäng hilisemas versioonis oli kasutusel kaks jokkerit tugevam pada 6 ja nõrgem risti 6. Ja meie kasutasime vene süsteemi. Iga täpselt arvatud tihi eest sai ( 0 täpselt oli 5 pukti) 5 punkti kui said rohkem tihisid siis tihide arv oli punktideks. Läksid alt siis iga puudv tihi oli -10. Viimane käsi ei tohtinud pakkuda arvu, mis oleks võrreldav võimalike tihide arvuga. Jokkeriga oma käigul võis küsida kas suurimaid trumpe või masti latva. Andmiseks võis küsida masti. Kolme 0 ei tohtinud järjest pakkuda selle eest sai -10.
anneklein 2016-08-30T21:01:35+03:00
"s**aratas" jah :) see võiks siin olla küll.
Mängin siiani tihti, aga versiooniks siis õige pakkumise korral tihide arv +5 punkti.
MeikopVint.ee asutaja 2017-12-02T08:34:31+02:00
Tere,

Mul on jõulupuhkus tulemas - teeks mingi uue mängu vinti!

Hetkel tundub parim valik Dzentelmen.

Mõned küsimused - 4 mängija puhul on kokku siis 17 vooru? 1-9-1 ?, 3 mängija puhul 23 vooru? 1-12-1? Ärme mängu ehk pikemaks aja?

Kas teeme 3- või 4- kesi mängu? Võib ka mõlemad versioonid teha (mänguruumis). Turniiril peame enne kokku leppima, mitmene laud parem on (4-ne - vähem voore?). Ehk asjatundjad oskavad soovitada, ise ma seda mängu mänginud ei ole.

Üks küsimus veel - trumpi siin mängus pole?
MeikopVint.ee asutaja 2017-12-02T08:54:34+02:00
Või teeme kompromissi - mänguruumis on 3-ne laud et lauda oleks lihtsam täis saada ja turniiril 4-ne laud et oleks vähem voore?
blufar 2017-12-02T09:52:48+02:00
Huvitav, miks tehakse selline mäng, millest enamus pole kuulnudki.
Olen juba ammu teinud ettepaneku kaardimäng marjas teha aga millegipärast see ei sobi. Või on asi lihtsalt minu kasutajas viga? Arvan , et marjas on palju etem kui miskine Džentelmen. Muidugi see on minu arvamus, see võib ka vale olla, ei pea kohe ironiseerima hakkama.

Lisa vastus

See funktsionaalsus on ainult verifitseeritud või VIP kasutajatele