Helimärguanded lauamängudes

Read by 111 users

jaanusVint.ee founder 2007-09-12T20:25:57+03:00
Kasutaja Andrey12 kirjutas meile mõttega lisada lauamängudele helimärguanded. Ja seda näiteks peale vastase käiku või peale väljakutsele vastamist. Seljuhul ei peaks jälgima pidevalt mängulauda, kui vastane mõtleb vaid on võimalik ka muudes mänguruumides/foorumis ringi liikuda ning helimärguande peale tagasi oma käiku tegema tulla.

Mõte on väga hea ja täiesti tehtav. Mida teised kasutajad sellest arvavad ja mis võiks olla need sündmused, millepeale helimärguanne kõlada võiks?

Ja loomulikult oleks võimalus kasutajal ka seda funktsionaalsust välja lülitada.
duxdery 2007-09-12T20:40:34+03:00
Mina oleks kahe käega asja poolt.
Kuna mul endal pidevalt mäng lahti töö kõrvalt, siis oleks väga hea saada teada vastase käigust ka siis, kui ise seda akent parasjagu ei piilu!
MeikopVint.ee founder 2007-09-14T10:30:18+03:00
Pakuksin välja kahte erinevat helisignaali:

1) Kutsumise ja privaatteadete helisignaal: Privaatteateadete all on siinjuures mõeldud jututoa teadet, mis on mõeldud just sinule. Kutsumise teadete all on mõeldud kolme võimalikku sündmust:
a) Kui sind kutsutakse mängima
b) Kui sinu kutsele vastatakse negatiivselt
c) Kui sinu kutsele vastatakse positiivselt (algab mäng)

Selliste sündmuste puhul kostuks üks helisignaal. Seda seadet saaks määrata lauamängu ruumi peaaknas (näiteks jututoa akna all võiks olla siis üks checkbox). Vaikimisi oleks see helisignaal sees.

2) Käigu tegemise helisignaal. Helisignaal kostub, kui vastane on teinud käigu või kui te vaatate mängu pealt ja üks mängijatest on teinud käigu. Seda seadet peaks saama mängupõhiselt määrata (näiteks ma mängin ja vaatan samal ajal mänge pealt - ma soovin, et minu mängus vastase käikude puhul kostuks helisignaal, kuid pealtvaadatavate mängude puhul mitte). Seadet saaks siis sisse lülitada mängulaua all olevast checkboxist ("Anna alla" ja "Paku viiki" nuppude kõrvalt). Vaikimisi oleks see helisignaal välja lülitatud.

Siinjuures on paar küsimust:
1)Kas mängu juturuumis peaks teate tulemisel ka helisignaal kõlama ?
2)Milliste sündmuste puhul võiks veel kõlada helisignaal?
3)Kas peaks selliste seadate puhul peaks tekitama hoopis uue akna, mis nupule "Seaded" vajutades lahti hüppaks?

Ootaks tagasisidet ja mõnda linki helifailidele, mida siis kasutada võiks. Helifailid võiksid olla veidi eristatavad.
MeikopVint.ee founder 2007-09-16T11:07:35+03:00
Pakuksin välja kaks heli:
Heli nr 1 ja heli nr 2 .

Pakuksin veel välja mõned sündmused, mille puhul kasutajaliides häält võiks teha:

1) Käigu aja lõpuni jääb 30 sekundit
2) Sulle pakutakse viiki
3) Sinu viigipakkumisele vastati negatiivselt
4) Mäng lõpeb

Ootan tagasisidet ja häid mõtteid:)!
jaanusVint.ee founder 2007-09-17T16:24:32+03:00
[i]postitas Meikop[/i]
Pakuksin veel välja mõned sündmused, mille puhul kasutajaliides häält võiks teha:

1) Käigu aja lõpuni jääb 30 sekundit
2) Sulle pakutakse viiki
3) Sinu viigipakkumisele vastati negatiivselt
4) Mäng lõpeb

Ootan tagasisidet ja häid mõtteid:)!

Helid on kenad.

Ma arvan, et pole vaja võibolla väga üle pingutada kohe nende helidega.
Mängu pealt vaadates ei ole vast helisid vaja. Seda sellepärast, et kui vaatad parasjagu näiteks kahte või koguni kolme mängu, siis käib üks pidev "helisemine" ja eriti tolku sellest poleks.

Mina piirduks helidega esialgu nii:
1) Vastase käimisel
2) Mängima kutsumisel
3) Käigu aja lõpuni on mingi aeg (kui 30 sekki, siis 30 sekiste käiguaegadega mängudel seda ei kõla?!)

Kui oleks rohkem helisid, siis äkki läheb see helisemine käest ära ja seetõttu võibolla esialgu jätaks muud variandid välja?
TiiT 2007-09-22T13:37:29+03:00
pakuks välja idee, et kui ma olen ühes mängus heli sisse lülitanud - siis kui ma alustan kohe pärast uut mängu, et see heli jääks defaultina peale, mitte et ei peaks iga kord uuesti seda linnukest sinna panema
Kenshin 2007-12-27T18:39:39+02:00
Tegelikult võiks viimased 3-5 sekundit piiksuda... juhul kui liiga mõttes oled siis jõuaks vähemalt hädakäigugi teha.
MeikopVint.ee founder 2021-04-02T11:47:44+03:00
Võtaks selle vana teema uuesti üles:

Kas seda käigu heli on ikka vaja?
Mets58 2021-04-02T13:14:54+03:00
Turniiripartiides ei tohi olla heli, mis hoiatab peatsest ajaületusest. Ka laua taga mängitavatel turniiridel peab malekelladel olema see funktsioon välja lülitatud.
TiiT 2021-04-03T21:13:34+03:00
Võibolla mõistlik muuta seda heli vähem häirivamaks. Mingi muu heli näiteks. Ja siis kas oleks võimalik profiiliga siduda. Kes soovib, see võib kasutada, kes ei soovi, see mitte.

Päris turniiridel tõesti pole seda heli, aga miks ei võiks olla arvutis teisiti. Kas peab olema nagu päris turniiril? Päris turniiril pigem pole seda heli lihtsalt sellepärast, et malekelladel pole seda heli sisse ehitatud.
Võibolla asjatundlikumad võiks kommenteerida. 

P.S. Kustutasin eelmise postituse, kuna see ponud üldse teemasse. Võiks õige teema all asjakohaseid kommentaare kirjutada.

Post reply

This functionality is only for verified or VIP users